Na Viktorku se vždycky dobře připravíme, říkají slávisté

Skóre v zápasu proti Viktorce otevřel těsně před přestávkou Karel Piták. Žižkovu tak dal ukázkový gól do šatny. „Bylo to trochu štěstí, v závaru ve vápně se ke mně míč odrazil od Sčasného, měl jsem to na dlouhou nohu,“ usmíval se spokojený střelec první ligové branky Slavie v letošním ročníku.
Skóre v zápasu proti Viktorce otevřel těsně před přestávkou záložník Karel Piták. Žižkovu tak dal ukázkový gól do šatny. „Bylo to trochu štěstí, v závaru ve vápně se ke mně míč odrazil od Sčasného, měl jsem to na dlouhou nohu,“ usmíval se spokojený střelec první ligové branky Slavie v letošním ročníku.

Naši fotbalisté si vypracovali několik šancí i před pětačtyřicátou minutou, radovat se mohli Dostálek, Kuka a Skácel, ale dlouho jsme se neprosadili. „Hned na začátku druhé půle se už Ruda Skácel trefil a pak se nám hrálo líp,“ pochvaloval si Piták. Namále jsme však měli několikrát i my, zahrozili Dirnbach, Oravec či Pikl. „Začali jsme dobře, ale pak jsme trochu polevili,“ hledal vysvětlení ošemetných situací Skácel. Jinak měli slávisté utkání pod kontrolou a mohli vedení několikrát zvýšit. Lukáš Došek, znovu Karel Piták a aktivní kapitán Pavel Kuka už ale neuspěli.

Výhrou 2:0 pokračujeme ve vítězné sérii, Viktorku jsme porazili čtyřikrát za sebou při skóre 10:0! „Nevím, proč se nám daří zrovna proti nim. Vždycky se na ně dobře připravíme, vždyť je to taky derby. Doufám, že nám to půjde takhle proti všem,“ říká záložník Rudolf Skácel. „Dokážeme se proti Žižkovu motivovat. Ale první vlaštovka jaro nedělá, dnešek je třeba potvrdit dalšími výsledky. A především se musíme soustředit na zápasy venku,“ dodal kolega ze středové řady Richard Dostálek.

Atmosféru malého derby okusil poprvé útočník Pavel Fořt, který v premiéře oblékl červenobílý dres v ligovém duelu. „Vyhráli jsme, všechno je v pořádku. Fotbal byl úžasný, kluci hráli výborně, jsem rád, že jsem nastoupil aspoň na třináct minut,“ rozplýval se.

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články