Spolupráce s partnerskými kluby

Mládežnická akademie dále rozvíjí projekt partnerských klubů a spolupráci s nimi.

Projekt partnerských klubů v mládežnické akademii funguje třetím rokem. Základna klubů, které se Slavií spolupracují, se rozšířila na 24 klubů.

Základní myšlenkou celého projektu je především centralizace talentovaných hráčů do Slavie a partnerských klubů a vytvoření tak široké mládežnické základny. Vývoj jedince je silně individuální jak po fyzické, tak hlavně mentální stránce. Někteří hráči jsou na přechod do Slavie psychicky připraveni až v pozdějším věku, a proto je pro všechny strany důležité, aby se hráč rozvíjel v partnerském klubu a přechod do Slavie byl správně načasován. Více o projektu partnerských klubů.

Spolupráce s partnerskými kluby nespočívá pouze v komunikaci mezi vedením jednotlivých týmů, ale také ve společných metodických školeních pro trenéry, vedením ukázkových tréninkových jednotek, společném vedení Slávistické školičky, vzájemných turnajích a nově také v podpoře s materiálním vybavením.

„Jsme rádi, že tento projekt funguje a nadále se rozvíjí. V projektu máme velkou budoucnost, i co se týče hráčské základny a další širší spolupráce. Je skvělé, že nyní můžeme našim partnerským klubům pomoci i s materiálním vybavením, které jim darujeme,“ říká manažer mládežnické akademie Petr Hurych.

Fotogalerie

Aktuálně

Zápas jsme zvládli jako tým. Hráli jsme velice dobře

dnes
Po remízovém derby si čas na pár otázek našel i brankář sešívaných a dost možná i největší letošní osobnost ligy Ondřej Kolář. Ten se stal i rekordmanem v počtu vychytaných nul za sezonu. „Číslo, které jsme překonali, je neuvěřitelné,“ míní gólman.

Byl to náročný rok. Byli jsme ale nejlepší a jsme po právu mistři

včera
Jan Bořil dovedl Slavii jako kapitán k titulu a mohl jej tak po posledním zápase slavnostně zvednout nad hlavu. „Být kapitánem je pro mě obrovská osobní pocta. Už jenom to stát se kapitánem, natož zvednout pohár," dojímal se po derby.

Obhajoba byla ještě těžší, než zisk prvního titulu

včera
Sešívaní v posledním zápase sezony remizovali se Spartou a zvedli nad hlavu pohár pro mistra ligy. „Jediná kaňka je, že jsme nevstřelili kýženou branku," říká Jindřich Trpišovský.

Další články