Po skonční zápasu nevstupujte na hrací plochu!

Po závěrečném hvizdu utkání proti Spartě vypukne v Edenu slavnostní ceremoniál k zisku mistrovského titulu. Letos ale nebude stejný jako ten minulý. Je nutné, aby fanoušci dodržovali přísná opatření.

Ve středu večer dojde v Sinobo Stadium ke slavnostnímu ceremoniálu a předání mistrovského poháru. Sešívaní po roce znovu zvednou nad hlavu pohár pro mistra FORTUNA:LIGY hned poté, co skončí poslední letošní duel proti tradičnímu rivalovi z Letné. Řada věcí se ale oproti loňsku změní, důvodem jsou opatření proti koronaviru a nařízení státních orgánů, díky kterým se naopak může mistrovský ceremoniál konat v podobném duchu jako v minulých letech.

Korunovace staronových mistrů proběhne jako tradičně na velké pěticípé hvězdě. Příprava pro tento slavnostní ceremoniál začne bezprostředně po závěrečném hvizdu. S tím ale přicházejí i první omezení. Klub v tomto případě prosí všechny fanoušky na stadionu, aby zůstali na svých místech a za žádných okolností nevstupovali na hrací plochu.

Hráči a realizační tým se budou pohybovat v ochranné zóně jedna, ta nesmí být nikým a ničím narušena. Pokud by byla tato pravidla porušena, hrozily by klubu restrikce a ty by mohly mít fatální dopad na sportovní i další funkce klubu i vzhledem k blížící se Lize mistrů a nové sezoně.

Příprava slavnostního ceremoniálu potrvá několik minut, během této doby proběhne závěrečná děkovačka s celým stadionem. Po jejím skončení proběhne předání medailí a poháru mistrům ligového ročníku 2019/20. Poté se hráči odeberou do kabin. Vzhledem k přísným pravidlům jsou další oslavy uvnitř nebo před stadionem, nepovoleny.

Možnost pozdravit tým a prohlédnout si pohár pro mistra ligy ale bude mít tak jako tak každý fanoušek. Po skončení ceremoniálu a převlečení hráčů vyrazí celý tým v otevřeném patrovém autobuse na slavnostní projížďku Prahou i s pohárem. 

Aktuálně

To, že budu hrát v základu, jsem vůbec nečekal

včera
Svůj první start v základní jedenácte si proti Brnu připsal Matěj Jurásek, který debutoval už v minulém kole proti Opavě.

Vítězství nás stál statický a pomalý první poločas

včera
Sešívaní podruhé v sezoně ztratili body, s brněnskou Zbrojovkou pouze remizovali 1:1. „V závěru zápasu jsme nedali tři vyložené šance. Za to přišel trest v podobě vyrovnání,“ říká Jindřich Trpišovský.

Slavia neudržela vedení a remizuje s Brnem 1:1

včera
Sešívaní šli proti Brnu do vedení zásluhou Abdallaha Simy, Brno ale v samotném závěru dokázalo srovnat na konečných 1:1. Slavia si tak připisuje druhou bodovou ztrátu v ligovém ročníku.

Další články