B-týmu odstartovala příprava

Slávistické béčko odstartovalo svou přípravu na novou sezonu. Tým pod vedením Marka Jarolíma čeká pět přípravných utkání a soustředění v Nymburce.

Slávisté odstartovali přípravu na novou sezonu, ve které budou hrát stejně jako loni o postup z ČFL. Na rezervní tým sešívaných čeká pět přípravných utkání a soustředění v Nymburce, na které společně vyrazí 3. srpna.

„Těch zápasů není tolik, ale myslím si, že je to akorát, hodně utkání jsme odehráli v letní lize. Na soustředění se těšíme. Budeme pohromadě, což jsme takto ještě nebyli, a věřím, že se kluci dobře připraví, aby se na hřišti cítili dobře,“ říká hlavní trenér B-týmu Marek Jarolím.

B-tým posílil o dva hráče. Mladý senegalský útočník Abdallah Sima a zkušený obránce Michal Šmíd se k týmu připojili ihned na začátek přípravy.

„Sima už s námi byl. V jarní části sezony byl u nás na zkoušce a ukázalo se, že hrát s ním a bez něj je rozdíl. Takže si slibujeme, že se bude zlepšovat a že do budoucna to bude moct být hráč pro A-tým. Michal Šmíd je zkušený a charakterní hráč. Od něj slibujeme, že bude předávat zkušenosti mladším hráčům a že nás posílí na levém stoperu, díky své levé noze,“ dodává k posilám Jarolím.

„Na start nové sezony se těšíme moc. Příprava je náročná, ale takové přípravy jsou. Pro nejmladší hráče jsou cíle do nové sezony adaptovat se na dospělý fotbal a jako tým chceme atakovat ty nejvyšší příčky,“ říká mladý záložník Jakub Křišťan.

S B-týmem se v současné době připravuje také Mohamed Tijani, jenž v jarní části sezony hostoval z Jihlavy a bude mu brzy hostování končit. O budoucnosti Tijaniho se rozhodne v nejbližších dnech.

„Tijanimu končí hostování 2. srpna, a proto se nyní připravuje s naším B-týmem. O jeho budoucnost se rozhodne v nejbližších dnech,“ říká člen představenstva a sportovního úseku Jiří Bílek.


Přípravné zápasy B-týmu:

DATUM ČAS SOUPEŘ MÍSTO
25. 7. 17:30 Velvary – Slavia Sazená
29. 7. 10:30 Slavia – Hradec Králové „B“ Xaverov
1. 8. 10:00 Liberec „B“ - Slavia Turnov
12. 8. 14:00 Slavia – 1. FC Norimberk „B“ Xaverov
15. 8. 10:30 Slavia – Jablonec „B“ Xaverov

První mistrovské utkání B-týmu bude 23. srpna, kdy se slávisté představí na půdě Admiry.

Fotogalerie

Aktuálně

Tomáš Souček opanoval anketu Zlatý míč ČR

dnes
Tomáš Souček získal Zlatý míč pro nejlepšího českého hráče uplynulé sezony.

Sešívaní odjeli na herní soustředění

včera
Sešívaní v úterý ráno odjeli na herní soustředění do rakouského Laa an der Thaya. Do užšího kádru, který odehraje čtyři utkání, se vešlo 28 hráčů.

Utkání v Rakousku kvůli COVID bez diváků

včera
Sešívané čekají v období od 5. do 14. srpna čtyři přípravná utkání. Vzhledem k aktuální koronavirové situaci se zápasy odehrají bez diváků.

Další články