Bořil: Slavia je priorita

Kapitán sešívaných Jan Bořil podepsal na soustředění v Rakousku novou smlouvu, čímž si jeho služby Slavia pojistila na další tři roky. „Ve Slavii chci zůstat co nejdéle,“ říká obránce.

Ve Slavii jste už čtyři a půl roku, teď jste s ní podepsal novou smlouvu. Jak si nového kontraktu ceníte?
„Hrozně moc. Jsem rád, že tady mohu působit ještě další roky. Udělám vše pro to, aby byli všichni spokojení. Jak já, tak hlavně Slavia.“

Za dobu vašeho působení jste s týmem dokázali neuvěřitelné věci. Jak těžké bude s novou smlouvou obhájit dosažené mety?
„To je vždy složité. Každý rok. My ale víme, o co se hraje. Chceme se pohybovat na těch nejvyšších příčkách a dostat se znovu do Ligy mistrů. Samozřejmě chceme také vyhrát titul. Pořád to ale stoupá nahoru a já doufám, že to tak zůstane a úspěchy budou přibývat.“

Vaše jméno se skloňovalo v souvislostech se zájmem zahraničních klubů. Znamená nová smlouva něco důležitého v tomto ohledu?
„Rozhodně ano. Já už jsem předtím říkal, že bych ve Slavii chtěl zůstat co nejdéle. Za zájem ze zahraničí jsem moc rád, ale jakmile přišla tahle nabídka od Slavie, tak jsem to nemohl odmítnout. Jsem tu hrozně rád, chceme získávat tituly a hrát Ligu mistrů. To je priorita.“

Ve Slavii jste už čtyři a půl roku. V dnešní době to ale není příliš obvyklé. Lákají vás třeba i nějaké rekordy v klubové příslušnosti?
„Ano, přál bych si ve Slavii dokázat spoustu dalších věcí a nějak se tu zapsat do historie. Chci, aby všichni věděli, že jsem tu byl, jsem a budu ještě hodně dlouho. A já věřím, že budeme úspěšní jako to teď.“

Je někdo, komu byste chtěl poděkovat?
„Chtěl bych poděkovat hlavně panu Tvrdíkovi a mému agentovi a také celé Slavii za to, jak se vše rychle upeklo. Jsem moc rád, že vše dobře dopadlo a že tu můžu zůstat další tři roky. Udělám vše pro to, aby byli všichni spokojení."

Fotogalerie

Aktuálně

Bylo v našich silách, abychom postoupili

dnes
„Měli jsme to všechno dobře rozehrané. Kdybychom tu penaltu neudělali, tak bychom asi postoupili,“ říká po středečním rozplynutí snu o Lize mistrů Lukáš Masopust.

Plně se musíme soustředit na nedělní zápas. Jiný lék není

dnes
Sešívaní padli po sporném rozhodnutí sudího na hřišti Midtjyllandu. ​„Říkal jsem sudímu, jak je to pro nás důležité, ať se jde podívat. Řekl mi, že věří VARu,“ říká Jindřich Trpišovský.

Je to obrovské zklamání

včera
Nejprve pokutový kop Kaby zneškodnil, VAR ale poté nařídil opakování penalty: „Dával jsem si na to pozor, jsem přesvědčený, že jsem krok dopředu neudělal," říká brankář Ondřej Kolář.

Další články