Výkony slávistů v reprezentačních výběrech | SK Slavia Praha

Výkony slávistů v reprezentačních výběrech

Během reprezentační pauzy, která proběhla začátkem října, bylo na srazy povoláno celkem 12 slávistů, z toho 8 do českého A-týmu.

Česká republika

Jan Bořil, Ondřej Kúdela, David Hovorka, Tomáš Holeš, Petr Ševčík, Lukáš Provod, Lukáš Masopust, Tomáš Malínský

Kypr – Česká republika 1:2 (1:2)
Přátelské utkání
AEK Arena (Larnaca), 7. 10. 2020

Do zápasu proti Kypru nastoupili v základní sestavě David Hovorka, Tomáš Holeš, Petr Ševčík a Lukáš Provod. Hned první gól českého výběru zařídila ve 13. minutě slávistická spolupráce, když Lukáš Provod asistoval Tomáši Holešovi. Ten si připsal svůj premiérový gól za český výběr. V 70. minutě do zápasu naskočil také Lukáš Masopust, který nahradil Petra Ševčíka. Český výběr nakonec utkání zvládnul a zvítězil 2:1. Trenér Šilhavý pošetřil na střídačce Jana Bořila i Ondřeje Kúdelu.

Izrael – Česká republika 1:2 (0:1)
Liga národů UEFA
Sammy Ofer Stadium (Haifa), 11. 10. 2020

Do soutěžního utkání naskočili v základní sestavě Jan Bořil a Ondřej Kúdela, kteří odehráli celých devadesát minut. Lukášové Provod a Masopust byli v průběhu druhého poločasu staženi ze hřiště. Masopustovi se podařilo asistovat u gólu Matěje Vydry na 2:1. V 68. minutě se na hřiště dostal také Petr Ševčík a v úplném závěru zápasu ještě Tomáš Holeš, kteří se postarali o to, že se skóre už nezměnilo. Česko si tak z Haify odvezlo plný počet bodů.

Skotsko – Česká republika 1:0 (1:0)
Hampden Park (Glasgow), 14. 10. 2020

Čtyři slávisté, kteří obsadili místa v základní sestavě proti Izraeli, dostali důvěru i v duelu se Skotskem. Po zranění Čelůstky nastoupil ve 20. minutě také David Hovorka. V druhém poločase se na hřišti ukázal i Petr Ševčík, který nahradil Lukáše Provoda. Českému výběru se ale ani přes velký tlak nepodařilo Skotsko porazit.

Česká republika U21

Jan Matoušek, David Zima

Skotsko U21 – Česká republika U21 2:0 (1:0)
Kvalifikace ME do 21 let
Tynecastle Stadium (Edinburgh), 9. 10. 2020

V základní sestavě lvíčat se představil David Zima, který odehrál celé utkání. Jan Matoušek, který je momentálně ze Slavie na hostování v Liberci, naskočil v 67. minutě. Z nominace byl vyřazen ze zdravotních důvodů Ondřej Lingr. Přesto, že lvíčata vyslala na bránu soupeře téměř trojnásobek střel, nepodařilo se jim vstřelit žádný gól a ze Skotska se vracela s prázdnou.

Litva U21 – Česká republika U21 0:1 (0:1)
Marijampolės sporto centro stadionas (Marijampolė), 13. 10. 2020

Do druhého kvalifikačního utkání tohoto srazu nastoupili oba slavisté v základní sestavě, Jan Matoušek byl poté v 88. minutě vystřídán. Oba přispěli k důležité výhře lvíčat 1:0 a udrželi šance jednadvacítky na kvalifikaci na Mistrovství Evropy U21.

Stadionul Ilie Oană (Ploiești), 14. 10. 2020

Nico Stanciu nastoupil do zápasů s Islandem i Rakouskem v základní sestavě a na hřišti strávil 86, respektive 82 minut. Proti Norsku dostal příležitost až jako náhradník v 75. minutě.

Chorvatsko U21

Petar Musa

Chorvatsko U21 – San Marino U21 10:0 (5:0)
Stadion Maksimir (Záhřeb), 8. 10. 2020

Petar Musa naskočil do zápasu proti San Marinu v 62. minutě a podílel se na vysoké výhře svého týmu asistencí v 78. minutě při gólu na 9:0.

Řecko U21 – Chorvatsko U21 0:1 (0:1)
Pampeloponnisiako Stadium (Patras), 13. 10. 2020

V zápase proti řecké jednadvacítce se Petar objevil v základní sestavě, odehrál 78 minut a přispěl k zisku tří bodů svého týmu.