Bude nám vyhovovat presovat proti týmu, který hraje zezadu

Lukáš Provod, který si v minulém zápasu proti Beerševě připsal jediný gól Slavie, věří, že by sešívaným mohla hra Leverkusenu svědčit.

Mohl by vám svědčit zápas, ve kterém na vás soupeř spíš bude vytvářet tlak?
„Ta otázka má dvě roviny. Určitě nám bude víc vyhovovat presovat proti kvalitnímu týmu jako je Leverkusen, který se bude snažit hrát zezadu, ale jeho kvalita je rozhodně větší než Beerševy. Uvidíme, jak si s tím poradíme, jestli nám to bude vyhovovat, poznáme až v zápasu.“

Je to nezvyklá situace, že se nehraje liga. Jak prožíváte, že hrajete pouze jednou týdně?
„Je to tak, jak to je. Jsme hlavně rádi, že můžeme hrát alespoň nějakou soutěž. Nedokážu si představit, že bychom trénovali a vůbec nevěděli, co bude. I když nás to mrzí a ligu bychom určitě chtěli hrát, tak jsme rádi za Evropskou ligu. Pro nás může být výhoda, že se můžeme na ty zápasy připravit, protože na to máme celý týden, a můžeme se soustředit na tuhle soutěž. Jsme rádi, že vůbec fotbal můžeme hrát, a doufáme, že se liga vrátí co nejdřív.“

Aktuálně

Tuhle zkušenost si hodně cením

včera
Semnáctiletý Matěj Jurásek si při vysoké výhře nad Opavou odbyl svoji premiéru v A-týmu Slavie. „Budu na sobě dál pracovat," říká debutant.

Výhra vypadá jasně, museli jsme si ji ale vysloužit

před 2 dny
Slavia porazila Opavu vysoko 6:0. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského se vítězství ale snadno nerodilo. „Výsledek vypadá na papíře jednoznačně, ale museli jsme si ho tvrdě odpracovat," hodnotil po utkání.

Nenašel bych slabší článek, zvládli jsme to týmově

před 2 dny
​„Opava ve druhém poločase hru otevřela a pak už byl zápas o nás,“ hodnotí utkání s Opavou navrátilec do sestavy Ondřej Kúdela.

Další články