ONLINE: Od 18:30 proti Brnu, v základu Jurásek

Sešívaní od 18:30 přivítají poprvé od návratu mezi elitu Zbrojovku Brno. Poprvé v základní sestavě nastoupí sedmnáctiletý Matěj Jurásek.

Pro domácí utkání 9. kola FORTUNA:LIGY proti Zbrojovce Brno učinil Jindřich Trpišovský oproti předchozímu zápasu s Nice i vzhledem k nabitému programu hned sedm změn v základní sestavě.

O bezpečí branky Ondřeje Koláře se stará obrana ve složení Jan Bořil, Ondřej Kúdela, Ondřej Karafiát a Oscar Dorley. Ve středu zálohy operuje Ibrahim Traoré společně s Ondřejem Lingrem a Nicem Stanciem, na krajích pak Lukáš Provod a Matěj Jurásek. Sedmnáctiletý ofenzivní univerzál si soutěžní debut za Slavii připsal už v minulém kole v Opavě, nyní poprvé figuruje v základní sestavě. Práci na hrotu pak od úvodu zajišťuje Petar Musa.

Matěj Jurásek není jediným mládežníkem, kterého můžeme najít na soupisce. Kromě Abdallaha Simy je na lavici náhradníků připraven také osmnáctiletý Tomáš Rigo. Zdravotní potíže naopak do hry nepustí Ladislava Takácse, Tomáše Malínského a Davida Hovorku. David Zima, Petr Ševčík a Jan Kuchta jsou zdravotně v pořádku, dostali od trenérů pro utkání s Brnem předepsaný odpočinek.

Zápas odvysílá v přímém přenosu O2 TV Sport, studio startuje v 18:00.

Sestava: Kolář – Bořil, Kúdela, Karafiát, Oscar – Traoré – Jurásek, Stanciu, Lingr, Provod – Musa
Lavička: Kovář, Holeš, Olayinka, Tecl, Sima, Masopust, Rigo

TEXTOVÝ ONLINE PŘENOS SLEDUJTE ZDE

Pokud nemáte k dispozici O2 TV Sport, můžete se nechat zápasem provést Radiem Slavia. To nyní naladíte i na vašich mobilních zařízeních skrze aplikaci CZ Radio!

Aktuálně

Góly jsou o intuici. Hattrick mi asi není přán

před 2 dny
Útočník Jan Kuchta vstřelil proti Sigmě Olomouc dva góly a výrazně tak přispěl k vítězství 3:1. ​„S výsledkem jsem naprosto spokojený,“ říká po utkání.

Náročný zápas. Terén byl skvělý, Bah debut zvládl

před 2 dny
Sešívaní porazili v prvním jarním utkání Sigmu Olomouc 3:1. „Měli jsme výhodu skvěle připraveného terénu. Musím pochválit trávníkáře," říká Jindřich Trpišovský.

Obrat proti Olomouci, dvakrát se trefil Kuchta

před 2 dny
Sešívaní vstoupili do roku 2021 vítězně. Olomouc porazili v rámci 15. kola FORTUNA:LIGY po obratu 3:1.

Další články