Směr Leicester! Slávisté odlétají k odvetě Evropské ligy

Sešívaní v úterý v podvečer nabrali směr Leicester. Na Britských ostrovech čeká Slavii ve čtvrtek odveta play off Evropské ligy.

V prvním utkání hráli slávisté v Edenu s předním týmem anglické Premier League 0:0. Odveta je na programu ve čtvrtek ve 21:00 českého času. O víkendu svěřenci Jindřicha Trpišovského remizovali v Teplicích 1:1, Leicester vyhrál na hřišti Aston Villy 2:1.

„Takovýto zápas je velký svátek. Všichni se těšíme moc, hráči, kompletně celý klub, naši fanoušci. Jedeme tam s dobrým výchozím postavením z domácího duelu. Uděláme všechno, aby se to povedlo," říká před odletem asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Odvetný zápas vyhlíží také křídelník Peter Olayinka. „Bude to pro nás docela těžké, ale věřím, že jsme připravení a postoupíme,“ hledí ke čtvrtku s optimismem nigerijský záložník.

Do Anglie odlétá téměř kompletní tým. Z hráčů, kteří jsou na soupisce pro Evropskou ligu, zůstávají v Praze Stanislav Tecl a Petr Ševčík, kteří aktuálně prodělali onemocnění COVID 19 a teprve v neděli oběma skončila karanténa. Petr Ševčík se navíc dává zdravotně dohromady po zranění kolena z posledního podzimního zápasu Evropské ligy v Leverkusenu. Z B-listu doplní sestavu mladík Denis Višinský.

„Otazník visí jedině nad Tomášem Holešem, který si v úvodním duelu poranil kotník. Jinak máme k dispozici všechny hráče, kteří jsou soupisce pro Evropskou ligu. Standa Tecl a Petr Ševčík se budou připravovat a trénovat v domácích podmínkách," objasňuje Zdeněk Houštecký.

Jaký program čeká sešívané v Anglii? Kromě tradičních videorozborů je ve středu v podvečer v plánu oficiální tisková konference a předzápasový trénink. Ve čtvrtek čeká hráče dopolední rozcvičení a večerní utkání.

A co čeká vás? Už ve středu vám nabídneme v exkluzivní premiéře ve 12:00 na Slavia TV celkově čtvrtý díl oblíbeného seriálu Leicester Loading. Tentokrát se podíváme na to, jak náročné je v dnešní době zorganizovat evropský výjezd nebo si poslechneme reakce fanoušků Slavie žijících v Leicesteru.

Aktuálně

B-tým: Výhra nad druholigovým Vyšehradem

dnes
Další přípravné utkání odehráli mladíci Slavie na umělé trávě na Vyšehradě, kde byl sešívaným soupeřem tamní Slavoj.

V neděli od 16:00 proti Slovácku

dnes
Slavia v neděli od 16:00 sehraje náročné ligové utkání na půdě aktuálně třetího Slovácka.

Jsem nadšený, Rangers jsem si přál dlouhodobě

včera
Trenér Jindřich Trpišovský byl z losu Evropské ligy, který Slavii přisoudil skotský Rangers FC, nadšený. ​„Musíme být s losem hodně spokojení,“ říká.

Další články