Ve středu od 17:30 derby v semifinále poháru

Po nedělním zisku mistrovského titulu čeká slávisty ve středu od 17:30 299. derby v semifinále MOL Cupu.

S jistotou třetího mistrovského titulu v řadě vyhlíží sešívaní semifinále MOL Cupu. Ve středu od 17:30 se na Letné utkají se Spartou. Motivace uspět proti největšímu rivalovi je obrovská. Získat double, tak zní jeden ze zbývajících cílů trenérského týmu Jindřicha Trpišovského do zbytku sezony.

„Motivace je na místě, protože je to derby a každé derby chceme zvládnout, nezáleží jestli je to pohár nebo ligové utkání. Daleko větší motivaci máme, protože už jsme ligu vyhráli a chceme zvítězit i v domácím poháru,“ věří David Zima.

„Proti Plzni jsme si splnili druhý úkol z pěti, které jsme si dali. Člověk si myslí, že je celou sezonu pod tlakem z výsledku, pak má titul, a zase je tady věc s rekordem a pohár. Chceme to dotáhnout. Venkovní zápasy jsou nevyzpytatelné. Sezona je svým způsobem unikátní, tak by bylo dobré to dotáhnout do konce," říkal po zápase s Plzní trenér Jindřich Trpišovský.

Sešívaní porazili tým z Letné v obou letošních ligových zápasech - 6. prosince venku 3:0, 11. dubna v Edenu 2:0. Celkem Slavia neprohrála už 13 soutěžních derby po sobě.

„Očekávám stejné derby jako v lize, spoustu emocí, kvality a doufám, že to dotáhneme do vítězného konce. Je to jako každý další zápas, čeká nás utkání, které musíme zvládnout a jestli je to liga nebo pohár, nehraje žádnou roli,“ uzavírá David Zima.

Utkání začíná v 17:30 a přímým přenosem ho vysílá ČT sport. Další důležité informace samozřejmě naleznete na našich klubových kanálech.

Aktuálně

Vstupenky na Karvinou k dispozici pro permanentkáře

včera
Sešívaní se v rámci 32. kola představí v Sinobo Stadium proti Karviné. Výkop utkání je v neděli 16. 5. v 19:30. Chcete-li mistry podpořit přímo na stadionu, přečtěte si organizační informace k zápasu.

Hráči na hostování: Zelený na stoperu táhne Jablonec

před 2 dny
Jak se v uplynulých sedmi dnech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem tradičním přehledu.

Květnový nábor dětí do slávistických školiček

před 3 dny
V květnu proběhne slávistický nábor nejmenších dětí do školiček a nejmladších kategorií mládeže. Nábor se uskuteční v tréninkovém centru v Horních Měcholupech.

Další články