V pátek ve Slavia Museum křest knihy SEŠÍVANÉ SRDCE

V pátek 11. června se v prostorách Slavia Museum v Edenu uskuteční slavnostní křest knížky vzpomínek a historek Václava Petráka SEŠÍVANÉ SRDCE.

Akce za účasti řady slávistických legend začíná v 15 hodin.

Dlouholetý kustod Slavie a současný průvodce Slavia Museum Václav Petrák v knize vzpomíná nejen na své působení v kabině, ale i na léta, která strávil v ochozech stadionů jako věrný fanoušek. Historky ze slávistické kabiny, z mistrovských oslav, ze zákulisí vyhraných i prohraných zápasů nebo příběhy dlouholetého kamarádství s řadou hráčů přepsal na základě několikahodinových rozhovorů novinář Jan Palička.

Kniha je doplněna fotografiemi z klubového archivu a nechybějí ani unikátní snímky ze soukromého alba Václava Petráka.

Z vyprávění se například čtenáři dozvědí, komu říkal John Fitzgerald, proč Radek Černý v Doněcku chytal v dresu Šachtaru nebo kdo nad ránem dorazil na oslavu postupu do Ligy mistrů UEFA přes Ajax a další dosud nepublikované zajímavosti.

Knihu přijdou pokřtít bývalí hráči Slavie, o které se Václav Petrák jako kustod staral, ale také hráči, které jako fanoušek z ochozů obdivoval. Účast na akci přislíbili: Pavel Kuka, Jan Suchopárek, Ivo Ulich, Lukáš Došek, Luboš Kozel, Martin Hyský, Radim Nečas, David Kalivoda, František Zlámal, Dušan Herda, Peter Herda, Robert Segmüller, Ivo Lubas, Ivo Knoflíček nebo Jan Mareš.

Slavnostní křest se bude konat v prvním patře muzea a je doprovodnou akcí v rámci prohlídky Slavia Museum a Stadium Tour. Na slavnostní křest tedy stačí běžná vstupenka do Slavia Museum a Stadium Tour podle platného ceníku.

Vstupenky jsou v prodeji on-line zde

Knihu Sešívané srdce bude možné během pátečního slavnostního křtu zakoupit přímo v prostorách Slavia Museum a to za speciální cenu 280 Kč. V knihkupectvích je kniha v prodeji za 349 Kč. 

Aktuálně

Horní Měcholupy v novém: Je radost se o areál starat!

včera
Tréninkový areál Slavie v Horních Měcholupech dostal nový kabát. Co na to říká Daniel Vilhelm, bývalý hráč sešívaných, který zde v současné době působí jako správce?

HATT21CK heroes! Slávisté, kteří zkompletovali zlatý hattrick

před 2 dny
Podívejte se na všech 36 neporažených hrdinů, kteří v sezoně 2020/21 pomohli Slavii k zisku třetího mistrovského titulu v řadě, čtvrtého za posledních pět let a 21. celkově. Sešívaní navíc domácí soutěží prošli bez jediné porážky!

B-tým po otočce slaví výhru 4:3

před 3 dny
Slavistický B-tým otočil v závěru přípravné utkání s Živanicemi a zvítězil 4:3!

Další články