Schranz a Plavšić o kabině, trenérech i soustředění

Ivan Schranz a Srdjan Plavčić přibližují své první pocity z nového působiště, atmosféru v kabině, komunikaci s trenéry i očekávání do nové sezony.

První dvě letní posily sešívaných, útočník Ivan Schranz a záložník Srdjan Plavšić, se spolu se zbytkem týmu poctivě připravují v rakouském Aigenu na nadcházející náročnou sezonu, která startuje už koncem příštího týdne. Slovenský útočník se k týmu připojil až před herním soustředěním, jako člen slovenského kádru na EURU měl později dovolenou. 

„Mistrovství Evropy bylo dlouhé, já se navíc trochu trápil se zraněním. I tak pro mě byla velká pocta a cenná zkušenost, že jsem tam mohl být, i když jsem nenastoupil. Teď konečně můžu naplno trénovat s klukama a velmi se na to těším,“ říká Ivan Schranz.

Křídelník Srdjan Plavšić absolvoval obě přípravná soustředění, jak právě probíhající herní, tak i to první, kondiční. „První kemp byl hodně náročný, samé běhání, ale zvládl jsem to. Teď jsme na druhém, které je více s balonem, herní. Zatím jsem nemusel vynechat žádný trénink, cítím se dobře a doufám, že hned od začátku chytím formu,“ doufá pětadvacetiletý srbský záložník.

Obě nové tváře sešívaných si pochvalují zejména skvělou atmosféru v nové kabině. „Všichni jsou v pohodě, cítím se tady, jako bych tu byl už dlouho. Nejvíce času trávím s Nicem, jsme spolu na pokoji, všichni kluci jsou ale skvělí, se všemi se bavíme,“ těší Srdjana Plavšiće. Podobné první dojmy má i Ivan Schranz. „Na Kubu Hromadu jsem měl spoustu otázek, řekl mi spoustu věcí, jak to tady funguje. Pomáhal mi v prvních dnech a patří mu za to velký dík,“ říká posila ze severočeského Jablonce.

Výborná je podle obou nováčků i komunikace s trenéry a realizačním týmem. „S trenéry v podstatě za pochodu hodně mluvíme, zhruba vím, co ode mě očekávají a budu se snažit splnit jejich požadavky," říká Ivan Schranz. „Každý den, když hrajeme nějakou hru, tak za mnou přijde trenér, a pokud vidí něco lépe než já, hned mi řekne, co a jak musím dělat lépe. Hodně mi pomáhá a myslím si, že to bude dobré,“ přitakává Srdjan Plavšić.

Už v pátek v Aigenu čeká sešívané generálka proti polským Gliwicím, blíží se i start ligové sezony. Obě posily se na začátek nového ročníku velmi těší. „Zápasy už mi chyběly, chci se ukázat fanouškům a všem tady, moc se těším,“ zní z úst Srdjana Plavšiće. „Věřím, že to dobře dopadne, vstoupíme úspěšně do ligy a bude se nám dařit,“ uzavírá souhlasně Ivan Schranz.

Fotogalerie

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články