Kdy a koho sledovat? Slávisti v reprezentacích

Reprezentační přestávka už je zase tady. Přečtěte si, kdy a kde sledovat slávisty bojující za národní týmy.

Česká republika

Z nominace A-týmu české reprezentace na poslední chvíli vypadla trojice Masopust, Bořil, Ševčík. Naopak donominován byl útočník Jan Kuchta, který na svém prvním reprezentačním srazu doplní Tomáše Holeše a Aleše Mandouse. Českou reprezentaci čekají zápasy kvalifikace mistrovství světa. Ten úvodní proti Walesu se koná v pátek 8. října od 20:45 v Edenu, venkovní zápas proti Bělorusku odehraje Česko na neutrální půdě v Kazani v pondělí 11. října od 20:45. Mezi náhradníky je Ondřej Kúdela, Ondřej Lingr, Michael Krmenčík a Stanislav Tecl.

Na kvalifikační zápas české jednadvacítky proti Kosovu (7. října od 19:00) byl nominován Lukáš Červ, který ze Slavie hostuje v Pardubicích. Mezi náhradníky lvíčat je vlašimská dvojice Hošek - Křišťan a Tomáš Vlček, který už druhou sezonu hostuje v Jihlavě s Michalem Beranem, který je na hostování v Pardubicích.

S reprezentační devatenáctkou odehrají základní fázi kvalifikace ME 2022 proti Kazachstánu (6. října 18:00), Severnímu Irsku (9. října 15:00) a Dánsku (12. října 15:00) Daniel Samek a Antonín Kinský. V nominaci české devatenáctky nechybí ani hostující Denis Višinský a Matěj Jurásek. Mezi náhradníky je obránce B-týmu Kryštof Obadal a Filip Prebsl s Matyášem Vágnerem, kteří hostují ve Vlašimi.

Slovensko

Se slovenským reprezentačním výběrem se na dvě venkovní kvalifikační utkání připravuje Ivan Schranz. Slováci začnou v Rusku, kde hrají 8. října od 20:45 a následně se přesunou do Chorvatska, kde hrají v pondělí 11. října od 20:45.

Rumunsko

Nica Stancia s rumunským reprezentačním výběrem čeká dvojice kvalifikačních zápasů. V pátek 8. října od 20:45 odehraje Rumunsko těžký duel v Německu a následně se 11. října od 20:45 doma utkají doma s Arménií o druhé místo ve skupině.

Libérie

Oscara v dresu liberijské reprezentace čekají dva souboje kvalifikace mistrovství světa proti Kapverdám, nejprve doma 7. října od 15:00 a o tři dny později od 18:00 na půdě soupeře.

Švédsko U21

Kapitána švédské jednadvacítky Aihama Ousoua čekají dvě utkání kvalifikace na mistrovství Evropy do jednadvaceti let. V dresu Tre kronor se představí v pátek 8. října od 18:00 doma proti Černé Hoře a v úterý 12. října od 17:30 na půdě Itálie.

Aktuálně

Je to velká ztráta bodů, mohli jsme vyhrát

včera
Sešívaní po nepovedeném prvním poločase museli dotahovat utkání s Budějovicemi, které nakonec skončilo 2:2. Zápas hodnotil na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Musíme od začátku hrát jako v druhé půli

včera
Jan Kuchta šel v Budějovicích na hřiště o poločase za stavu 0:2. K vyrovnání přispěl vybojovanou penaltou a asistencí. I tak byl ale po remíze 2:2 hodně kritický.

Remíza v Budějovicích. Trefili se Olayinka a Oscar

včera
Sešívaným se po nepovedeném prvním poločase podařilo vyrovnat zápas s Českými Budějovicemi potom, co se trefili Olayinka s Oscarem, a utkání skončilo 2:2.

Další články