Slávisté v reprezentacích: Jak se dařilo sešívaným?

Říjnová reprezentační pauza je u konce. Do bojů za národní tým zasáhlo celkem osm slávistů v šesti výběrech. Jak se jim vedlo?

Česká republika

Česko – Wales 2:2
Bělorusko – Česko 0:2

Do reprezentace byli na dva zápasy kvalifikace o mistrovství světa proti Walesu a Bělorusku nominování Aleš Mandous, Tomáš Holeš a Jan Kuchta. Holeš s Mandousem se ale museli od národního výběru odpojit a do kvalifikačních bojů nezasáhli. Jan Kuchta naopak zažil svůj debut proti Walesu, když naskočil ze střídačky v závěru utkání. Několik minut odehrál i proti Bělorusku.

Na kvalifikační dvojzápas české jednadvacítky proti Kosovu byl povolán Lukáš Červ, který ze Slavie hostuje v Pardubicích. Ten naskočil ze střídačky do obou utkáních, které lvíčata zvládla po výhrách 1:0 a 3:0.

S reprezentační devatenáctkou odehráli základní fázi kvalifikace ME 2022 proti Kazachstánu, Severnímu Irsku a Dánsku Daniel Samek, Denis Višinský a Antonín Kinský. Všichni tři zasáhli do všech zápasů a vybojovali dvě výhry a jednu remízu.


Jan Kuchta při svém debutu v reprezentaci. Foto: FAČR

Slovensko

Rusko – Slovensko 1:0
Chorvatsko – Slovensko 2:2

Se slovenským reprezentačním výběrem odcestoval na dva kvalifikační zápasy Ivan Schranz. Sešívaný útočník nastoupil do obou zápasů a proti Chorvatsku poslal svůj tým ve 20. minutě do vedení 1:0. Konečná remíza ale Slovákům nestačila a jejich naděje na účast na mistrovství světa vyhasly.

Rumunsko

Německo – Rumunsko 2:1
Rumunsko – Arménie 1:0

Nicolae Stanciu nastoupil v základní sestavě do obou utkání a odehrál celkem 161 minut. Výhra nad Arménií posunula Rumunsko na druhé místo v kvalifikační skupině a přiblížila ho k účasti v baráži.

Libérie

Libérie – Kapverdy 1:2
Kapverdy – Libérie 1:0

Oscara v dresu liberijské reprezentace čekaly dva souboje kvalifikace mistrovství světa proti Kapverdám. Obě utkání odehrál od prvního do posledního hvizdu, ale Libérie bohužel na body nedosáhla.

Aktuálně

Je to velká ztráta bodů, mohli jsme vyhrát

včera
Sešívaní po nepovedeném prvním poločase museli dotahovat utkání s Budějovicemi, které nakonec skončilo 2:2. Zápas hodnotil na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Musíme od začátku hrát jako v druhé půli

včera
Jan Kuchta šel v Budějovicích na hřiště o poločase za stavu 0:2. K vyrovnání přispěl vybojovanou penaltou a asistencí. I tak byl ale po remíze 2:2 hodně kritický.

Remíza v Budějovicích. Trefili se Olayinka a Oscar

včera
Sešívaným se po nepovedeném prvním poločase podařilo vyrovnat zápas s Českými Budějovicemi potom, co se trefili Olayinka s Oscarem, a utkání skončilo 2:2.

Další články