sparta>slavia

Slávisté v reprezentacích: Jak se dařilo sešívaným?

Říjnová reprezentační pauza je u konce. Do bojů za národní tým zasáhlo celkem osm slávistů v šesti výběrech. Jak se jim vedlo?

Česká republika

Česko – Wales 2:2
Bělorusko – Česko 0:2

Do reprezentace byli na dva zápasy kvalifikace o mistrovství světa proti Walesu a Bělorusku nominování Aleš Mandous, Tomáš Holeš a Jan Kuchta. Holeš s Mandousem se ale museli od národního výběru odpojit a do kvalifikačních bojů nezasáhli. Jan Kuchta naopak zažil svůj debut proti Walesu, když naskočil ze střídačky v závěru utkání. Několik minut odehrál i proti Bělorusku.

Na kvalifikační dvojzápas české jednadvacítky proti Kosovu byl povolán Lukáš Červ, který ze Slavie hostuje v Pardubicích. Ten naskočil ze střídačky do obou utkáních, které lvíčata zvládla po výhrách 1:0 a 3:0.

S reprezentační devatenáctkou odehráli základní fázi kvalifikace ME 2022 proti Kazachstánu, Severnímu Irsku a Dánsku Daniel Samek, Denis Višinský a Antonín Kinský. Všichni tři zasáhli do všech zápasů a vybojovali dvě výhry a jednu remízu.


Jan Kuchta při svém debutu v reprezentaci. Foto: FAČR

Slovensko

Rusko – Slovensko 1:0
Chorvatsko – Slovensko 2:2

Se slovenským reprezentačním výběrem odcestoval na dva kvalifikační zápasy Ivan Schranz. Sešívaný útočník nastoupil do obou zápasů a proti Chorvatsku poslal svůj tým ve 20. minutě do vedení 1:0. Konečná remíza ale Slovákům nestačila a jejich naděje na účast na mistrovství světa vyhasly.

Rumunsko

Německo – Rumunsko 2:1
Rumunsko – Arménie 1:0

Nicolae Stanciu nastoupil v základní sestavě do obou utkání a odehrál celkem 161 minut. Výhra nad Arménií posunula Rumunsko na druhé místo v kvalifikační skupině a přiblížila ho k účasti v baráži.

Libérie

Libérie – Kapverdy 1:2
Kapverdy – Libérie 1:0

Oscara v dresu liberijské reprezentace čekaly dva souboje kvalifikace mistrovství světa proti Kapverdám. Obě utkání odehrál od prvního do posledního hvizdu, ale Libérie bohužel na body nedosáhla.

Aktuálně

Děkujeme všem lékařům a zdravotníkům!

dnes
Epidemiologická situace v České republice je vážná, všichni zdravotníci jsou v plném pracovním nasazení. Slávisté vyjadřují všem lékařům a zdravotnickému personálu velké poděkování za jejich práci.

Hráči na hostování: Senzační porážce Slovácka pomohl i van Buren

včera
Jak se v uplynulém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Sportovní oddělení klubu posiluje

včera
Slavia se snaží posilovat nejen na poli hráčském nebo trenérském, ale také v kancelářích nebo na tribunách při sledování hráčů či soupeřů. Přinášíme vám přehled změn ve sportovním úseku.

Další články