Karel Piták: Vydřené vítězství má velkou cenu

O tom, že bude Slavia hrát přes hodinu v oslabení, se rozhodlo po střetu teplického Rezka s obráncem Milanem Zachariášem. „Rezek dostal přihrávku a postupoval sám na bránu, trochu si mě přistrčil, navzájem jsme se strkali a pak upadl,“ nabídl svou verzi Zachariáš. „Na kartu to podle mě nebylo,“ prohlásil obklopen žurnalisty.
O tom, že bude Slavia hrát přes hodinu v oslabení, se rozhodlo po střetu teplického Rezka s obráncem Milanem Zachariášem. „Rezek dostal přihrávku a postupoval sám na bránu, trochu si mě přistrčil, navzájem jsme se strkali a pak upadl,“ nabídl svou verzi Zachariáš. „Na kartu to podle mě nebylo,“ prohlásil obklopen žurnalisty.

Další pohroma přišla před přestávkou, hřiště musel opustit Matúš Kozáčik. Do hlavy ho zasáhl rozběhnutý Henrich Benčík. „Nebyl jsem rozcvičený, navíc jsme hráli v deseti, bylo důležité, že jsme udrželi do přestávky čisté konto,“ podotkl střídající gólman Radek Černý, který si připsal několik výborných zákroků.

Slavia se bránila soustavnému tlaku domácích. Zápas sice nezačala špatně, postupem času ale přenechala iniciativu Severočechům, kteří převahu po vyloučení Zachariáše ještě vystupňovali.

Červenobílí se však semkli a branku nedostali. „Věřili jsme i po červené kartě,“ prohlásil obránce Adam Petrouš. „O pauze jsme si říkali, že musíme hrát na nulu, nepouštět je do šancí a kouskovat utkání. Vzpomněli jsme si i na Spartu, tam jsme se do nich taky nemohli dostat,“ přiblížil úspěšnou taktiku. „Ale zároveň jsme měli velké štěstí,“ přiznal sportovně. Tepličtí hrozili ze hry i standardních situací, zvlášť nebezpečné byly úniky po stranách. Do šancí se dostali Benčík, Voříšek, Rezek či Lengyel.

Znovu se ale potvrdilo, že bez gólů se nevyhrává. Po jednom z nemnohých slávistických protiútoků udeřil záložník Karel Piták, nejlepší muž zápasu. Dvacet minut před koncem si vyměnil ve vápně míč s Adautem, dostal se před Poštulku a nezaváhal. „Stačilo jen trefit bránu,“ řekl skromně. Teplice pak už nestačily ani vyrovnat. Buď zasáhla defenzíva hostů, gólman Černý nebo se míč nevešel mezi tyče. „Brankáři nás podrželi. Ale nejhůř mi bylo v nastaveném čase, kdy se Lengyel ocitl sám před bránou, ještě že to Martin Müller odkopl,“ oddechl si Piták po teprve druhém venkovním vítězství v probíhajícím ligovém ročníku.

A jakou cenu má vydřený úspěch? „Velkou, Teplice byly výborné, hráli jsme o deseti a měli štěstí,“ zopakoval Piták. „Po červené kartě jsem byl hodně nervózní, potřebovali jsme vyhrát. Hlavně, že jsou tři body doma,“ ulevilo se Milanu Zachariášovi.

Aktuálně

Slavia esports a CZC uzavírají partnerství a představují společný esports room

včera
Slavia esports navazuje spolupráci s předním hráčem na českém trhu s elektronikou CZC. Zároveň také představuje nový Esports room, který se stane vybavenou základnou pro přípravu našich hráčů.

Generálka s Baníkem na O2 TV

před 2 dny
Sešívaní odehrají v neděli 30. ledna generálku na jarní část ligy proti Baníku Ostrava. Výkop je ve 14:00 a utkání můžete sledovat na O2 TV Sport.

V Istanbulu kvůli COVIDU bohužel bez sektoru hostí

před 3 dny
Zápas Konferenční ligy mezi Fenerbahce SK a Slavií Praha se v Istanbulu hraje 17. února od 18:45 a bude to bohužel bez podpory slávistických fanoušků v sektoru hostí.

Další články