Slavia nastřílela nováčkovi čtyři góly | SK Slavia Praha

Slavia nastřílela nováčkovi čtyři góly

Slávisté si připsali třetí ligové vítězství v řadě, v jedenáctém kole porazili na Strahově nováčka z Opavy 4:1. O dvoubrankový náskok domácích se v první půli postaral Brazilec Adauto, třetí gól přidal po přestávce Tomáš Došek. Hosté se ale nevzdali a čtvrthodinu před koncem snížili zásluhou Filipa Dorta. Konečné slovo však patřilo červenobílým. V závěrečných sekundách stanovil podobu výsledku kapitán Radek Bejbl.

„Po středečním pohárovém zápase jsme to dnes neměli jednoduché. Zdůrazňovali jsme hráčům, aby se koncentrovali, což se myslím povedlo. Předvedli jsme řadu pěkných akcí, z nichž jsme čtyři proměnili,“ hodnotil duel kouč Miroslav Beránek. „Opava hrála sympaticky, snažila se útočit a odměnou jí byl gól,“ ocenil protivníka. „Hezkou tečkou pro diváky pak byla Bejblova trefa,“ poznamenal k výstavní brance našeho středopolaře.

V sestavě Slavie chyběl distancovaný Milan Zachariáš, kterého na levém kraji zálohy nahradil v ligové premiéře Lukáš Nachtman. Jinak jsme nastoupili ve stejném složení. „Chtěli jsme zátěž rozložit na víc fotbalistů, ale Martin Lukeš prodělal virózu a ještě se necítil na celé utkání. Dlouhodobě zraněný je Patrik Gedeon,“ vysvětloval Beránek.

Trenér hostů Tomáš Matějček byl očividně rozladěn. „Soupeř zvítězil zaslouženě, dal čtyři góly. V poslední době se zlepšil a bylo to vidět,“ shrnul svůj komentář do jediné věty.