Slavia prohrála ostudně v Jihlavě a končí v domácím poháru | SK Slavia Praha

Slavia prohrála ostudně v Jihlavě a končí v domácím poháru

Slávisté vypadli z domácího poháru. Rozhodla o tom naše prohra 0:1 ve třetím kole soutěže na trávníku druholigové Jihlavy, kterou svým gólem zařídil po necelé půlhodině zápasu domácí David Kotrys. Hosté, kteří nastoupili v kombinované sestavě, předvedli slabý výkon a i přes několik šancí a závěrečný tlak nedokázali porážce od nadšené Vysočiny zabránit.

Po druhé prohře v řadě byl kouč Miroslav Beránek velmi rozladěn. „Zdůrazňovali jsme hráčům, že pohárová utkání jsou specifická. Zejména v první půli si to někteří nevzali k srdci. Předvedli jsme malé nasazení, neproměnili šance, inkasovali ze standardní situace,“ vypočítával průběh tragického úvodního dějství.

„Po přestávce jsme se zlepšili. Soupeř obětavě bránil a my zmařili další příležitosti. Pak nemůžeme uspět,“ zlobil se Beránek, který ještě v první půli vyslal na hřiště Richarda Dostálka. Po přestávce následovala v rychlém sledu další dvě střídání. „Chtěli jsme dostat do hry fotbalisty, kteří nenastupují pravidelně, aby dokázali, že na lavičku patří neprávem. Ale stal se spíš opak,“ uvedl trenér. Z vystoupení svých svěřenců vyvodí důsledky. „Samozřejmě přijmeme opatření, ale špinavé prádlo vypereme doma,“ prohlásil.

Kouč Jihlavy Jaroslav Netolička byl pochopitelně v opačném rozpoložení. „Věřili jsme si, chtěli jsme hosty potrápit. Souhlasím s kolegou, že pohárová utkání jsou o něčem jiném. Po nevydařeném druholigovém střetnutím s Pardubicemi jsme se zvedli,“ pochvaloval si Netolička. „A když nás Slavia ve druhém poločase zatlačila a hrála vabank, nezalezli jsme a pořád zlobili,“ ocenil.