Odpovědi trenérů

Realizační tým děkuje za fanouškovské vzkazy a dotazy, na které bude odpovídat pravidelně jednou za měsíc.

Chcete-li, aby se váš vzkaz dostal k adresátovi, přidávejte prosím zprávy do odpovídajících rubrik (tzn. Vzkazy trenérům).

Proč byl Jan Suchopárek přeřazen do B-týmu?
Je už bohužel vidět, že je Honzovi 33. V situaci, kdy jsme vypadli z evropských pohárů, se snažíme soustředit na budoucnost a chceme dát příležitost mladým. Suchopárka si vážíme, pro Slavii toho udělal hodně, není však dlouhodobě perspektivní.
V žádném případě ho ale nezatracujeme - když se zlepší, může se vrátit. Cestu zpět nemá zavřenou.

Proč nedostane Kozák větší příležitost?
Už ji dostal. Například včera výrazně přispěl ke zlepšení herního projevu mužstva v zápase v Prachaticích. Chceme, aby se prosadil, je to kvalitní hráč. Musí ale začít víc běhat a pracovat pro mužstvo.

Proč nedostane Švancara větší příležitost?
Také ji dostal. Odehrál v základní sestavě zápasy proti Blšanům a Prachaticím. Petr se musí se šancí poprat, v poháru mě jeho výkon nepotěšil. Musí víc pracovat pro mužstvo, víc bojovat a běhat.

Zkusíte Švancaru v záloze?
Zatím ne. Tuto variantu jsme vyzkoušeli při tréninku a nezdála se nám optimální. Aby Petr mohl hrát záložníka, musel by být víc aktivní.

Proč nepřekopete sestavu a nehrajete víc s mladými hráči?
Mladíci jsou nezkušení a po dvou neúspěších by nás fanoušci zatratili. Budeme je postupně nasazovat vedle zkušenějších hráčů.

Proč nehrajete na tři útočníky?
Zkoušeli jsme to v odvetě proti Servette a nedopadlo to dobře. Pravidlo ‘čím víc útočníků, tím víc gólů’ neplatí.

Přejdete na zónovou obranu?
Zónovou obranu už jsme v několika zápasech vyzkoušeli, např. na Bohemians, v Blšanech, nebo v Aténách. S 'lajnou' počítáme i do budoucna, je to však časově náročná záležitost.

Aktuálně

Slavia esports a CZC uzavírají partnerství a představují společný esports room

včera
Slavia esports navazuje spolupráci s předním hráčem na českém trhu s elektronikou CZC. Zároveň také představuje nový Esports room, který se stane vybavenou základnou pro přípravu našich hráčů.

Generálka s Baníkem na O2 TV

před 2 dny
Sešívaní odehrají v neděli 30. ledna generálku na jarní část ligy proti Baníku Ostrava. Výkop je ve 14:00 a utkání můžete sledovat na O2 TV Sport.

V Istanbulu kvůli COVIDU bohužel bez sektoru hostí

před 3 dny
Zápas Konferenční ligy mezi Fenerbahce SK a Slavií Praha se v Istanbulu hraje 17. února od 18:45 a bude to bohužel bez podpory slávistických fanoušků v sektoru hostí.

Další články