Jiří Plíšek do Sarajeva

Úspěšný trenér slávistického A-dorostu a české reprezentace do šestnácti let Jiří Plíšek odchází do zahraničí. Jednatřicetiletý kouč se na dva roky upsal Željezničaru Sarajevo, druhému celku ligy v Bosně a Hercegovině v uplynulé sezóně. Obsazení uvolněného postu ve Slavii se bude řešit po skončení probíhajícího ročníku dorostenecké soutěže...
Úspěšný trenér slávistického A-dorostu a české reprezentace do šestnácti let Jiří Plíšek odchází do zahraničí. Jednatřicetiletý kouč se na dva roky upsal Željezničaru Sarajevo, druhému celku ligy v Bosně a Hercegovině v uplynulé sezóně. Obsazení uvolněného postu ve Slavii se bude řešit po skončení probíhajícího ročníku dorostenecké soutěže.

Jak se trenér k zahraničnímu angažmá dostal? „Željezničar mne oslovil. V Bosně a Hercegovině si ohromě váží české fotbalové školy, má tam velký zvuk. K tomu přispěla i Slavia svým postupem přes Leotar Trebinje,“ říká Plíšek, který ze Slavie odchází po třech letech. „Budu vzpomínat vždycky v dobrém. Zažil jsem tu krásný roky a vazby nechci přetrhávat. Naopak, post kouče v Željezničaru může vést k rozvoji spolupráce mezi kluby,“ pokračuje.

V předchozích dvou sezónách skončil Plíšek s A-dorostem vždy na třetí příčce. Také letos se s velmi mladým mužstvem pere o třetí místo. „Výchova hráčů pro nás byla důležitější než honba za výsledky. Po podzimu jsme v předchozích dvou sezónách vždy skončili první, ale jakmile to šlo, hned jsme hráče posunuli do juniorky nebo do áčka,“ vysvětluje. V hodnocení je opatrný. „Sám sebe hodnotit nemůžu. Věřím však, že kus práce jsem tu odvedl,“ dodává.

Po třech letech s dorostenci se kouč vrací k práci s dospělými. „Novinka to pro mě není, před Slavií jsem byl například v Mladé Boleslavi. Rozdíl však bude v tom, že tentokrát se jedná o první ligu,“ podotýká. Cíle má trenér následující: „Klub je v zemi nesmírně populární. Chceme vybudovat tým, který bude schopný bojovat v Evropě. Letos budeme hrát první předkolo Poháru UEFA, zkusíme dojít co nejdál,“ uzavřel Plíšek.

Foto: Martin Malý

Aktuálně

B-tým: Výhra nad Motorletem, dva góly dal Toula

dnes
Slávistické béčko odehrálo v sobotu dopoledne utkání ČFL na hřišti Motorletu a vyhrálo 3:1 díky dvěma gólům Touly a jedné trefě Douděry.

V neděli od 19:00 doma proti Hradci

včera
Úřadující mistři proti ligovému nováčkovi. Do Edenu v neděli v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY přijede Hradec Králové.

Informace pro fanoušky na DERBY

před 2 dny
Blíží se jubilejní 300. derby! Zápas se hraje v neděli 3. října v Generali Česká pojišťovna Areně a informace včetně té o vstupenkách si přečtěte v článku.

Další články