Trenér B-mužstva Pavel Trávník hodnotí uplynulou sezónu

Bezmála před týdnem skončila jarní část ČFL. Slávisté se rozloučili výhrou 2:1 v Hradci Králové. Mnoho radosti však sezóna nepřinesla. Svěřencům trenéra Pavla Trávníka, jenž mužstvo převzal v zimě po Luďku Klusáčkovi, se nedařilo výsledkově. Celým týmem navíc otřáslo tragické úmrtí útočníka Davida Emmerlinga, jenž na začátku června nepřežil autonehodu. „Na sezónu vzpomínat rád určitě nebudu. Už jen kvůli lidskému hledisku,“ podotkl smutně Pavel Trávník...
Bezmála před týdnem skončila jarní část ČFL. Slávisté se rozloučili výhrou 2:1 v Hradci Králové. Mnoho radosti však sezóna nepřinesla. Svěřencům trenéra Pavla Trávníka, jenž mužstvo převzal v zimě po Luďku Klusáčkovi, se nedařilo výsledkově. Celým týmem navíc otřáslo tragické úmrtí útočníka Davida Emmerlinga, jenž na začátku června nepřežil autonehodu. „Na sezónu vzpomínat rád určitě nebudu. Už jen kvůli lidskému hledisku,“ podotkl smutně Pavel Trávník.

Do jara vstupovala slávistická rezerva s pouhými dvěma body ztráty na vedoucí Ústí nad Labem. Hned první zápasy však daly na postupové ambice zapomenout. „Úvod se nám nepovedl. Často jsme bojovali více sami se sebou než se soupeřem,“ řekl Pavel Trávník a hledá vysvětlení: „Celkem se nám vydařil juniorský turnaj v italském Viareggiu. Úspěch nám nalil sebevědomí, to se ale neukázalo jako moc dobrá věc,“ poznamenal kouč.

Oproti podzimu si juniorka o tři příčky pohoršila. „Pokles v tabulce není tak hrozný, horší je propad o čtrnáct bodů,“ uvědomuje si Trávník. Kádr přitom zůstal téměř stejný, kde tedy hledat příčiny? „Byly zápasy, které jsme smolně ztratili v poslední minutě. Já bych to ale spíš nazval neproduktivností. Byli jsme málo ochotní ve vápně něco udělat, jít do souboje jeden na jednoho, dotlačit míč do brány za každou cenu. V naší hře mi scházela drzost,“ vysvětlil. „Bylo to o útočné fázi. Obrana, až na jeden zápas, podávala slušné výkony,“ dodal trenér.

Dají se na uplynulé sezóně najít nějaká pozitiva? „Myslím, že ano. Je to například zařazení Jakuba Chlebouna do A-mužstva, stejně jako návrat Tomáše Hrdličky. Celý půlrok odehrál bez zdravotních komplikací Tomáš Šilhavý. Vzestup výkonnosti jsem viděl například u Martina Zachariáše a Lukáše Podaného,“ vypočítává Trávník. „Pro příští rok se ale musí radikálně změnit přístup všech hráčů, působili strašně uspokojeně. I proto už s některými fotbalisty nepočítáme,“ uvedl kouč.

Slávisty nyní čeká dovolená, znovu se sejdou v sobotu 10. července. „Zúčastníme se turnaje v Počátkách, kde nás jako soupeři čekají Jihlava, Pardubice a Kladno. Poté vyrazíme na soustředění do Žínkov. Dále se budeme připravovat dvoufázově na Xaverově, tréninky budeme prokládat přátelskými zápasy. Liga začíná 8. srpna,“ uzavřel Trávník.

Aktuálně

B-tým: Sešívaní neudrželi vedení a v Písku těsně prohráli

včera
Mladí slávisté podlehli v předposledním zápase podzimní části sezony domácímu Písku těsně 1:2. Jedinou branku sešívaných vstřelil Adam Toula, vyrovnávací branku soupeře měl na svědomí bývalý slávista Štěpán Koreš.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

včera
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Budějovic

včera
V neděli 24. října pojede Slavia na venkovní zápas do Českých Budějovic. Přečtěte si informace k výjezdu pro fanoušky.

Další články