Standardní situace: parketa pro Lumíra Sedláčka

Po dvou a půl letech strávených na hostování po klubech v Čechách i v zahraničí se Lumír Sedláček ocitl znovu ve Slavii. „Jsem rád, že jsem tady. Cítím důvěru,“ přiznal technicky vybavený hráč, který se po svém návratu okamžitě ujal rozehrávky většiny standardních situací. „Kopal jsem je už dřív a těší mě, že je můžu zahrávat i teď,“ podotkl záložník...
Po dvou a půl letech strávených na hostování po klubech v Čechách i v zahraničí se Lumír Sedláček ocitl znovu ve Slavii. „Jsem rád, že jsem tady. Cítím důvěru,“ přiznal technicky vybavený hráč, který se po svém návratu okamžitě ujal rozehrávky většiny standardních situací. „Kopal jsem je už dřív a těší mě, že je můžu zahrávat i teď,“ podotkl záložník.

Fotbalista se nestaví pouze k rohovým a přímým kopům, na turnaji v Nové Včelnici ležela na jeho bedrech odpovědnost také při dvou penaltách v utkání proti Českým Budějovicím. „Věřím si na ně, nevidím v tom problém. Nejsem ale přímo určen. Kopat mohli i jiní, třeba Karel Piták,“ vysvětluje Sedláček. „Každopádně jsem rád, že jsem obě proměnil,“ dodal.

Výsledkově nám však turnaj v Nové Včelnici nevyšel a skončili jsme až na čtvrté příčce. Kde hledat příčiny? „Je to jednoduché – chyběly góly. Neproměnili jsme šance. Nedělám z toho tragédii, herně to bylo spíš pozitivní,“ uvažuje slávistický středopolař. „Na druhou stranu ale s umístěním být spokojení nemůžeme. Výsledky jsou totiž nejdůležitější, musíme to do začátku ligy zlepšit,“ zdůraznil Sedláček.

Slávisté už trénují téměř měsíc, další čtyři týdny chybí do začátku české nejvyšší soutěže. „Fyzická příprava je myslím za náma, teď se dostáváme do fáze herní a taktický,“ těší se Sedláček. „Ovšem ani kondiční tréninky nebyly špatné, trenér Csaplár je naordinoval výbornou formou. I když jsme hodně běhali, byli jsme na hřišti a pracovali při tom s balónem,“ spokojeně prohlásil šikovný fotbalista.

A jak je na tom s únavou? „Samozřejmě trochu cítit je, to je normální. Ale není to tak, že bychom nemohli chodit,“ prohodil s úsměvem. „Navíc já jsem v Polsku skončil až 12. června, takže jsme z tréninkového zatížení ani nevypad,“ uzavřel Sedláček.

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články