Práce v Edenu pokračují

V Edenu se pokračuje v další fázi přípravných prací. Po demolici starého objektu se nyní překládá kanalizace. Sběrač vede pod budoucím stadiónem a musí se odklonit směrem k železniční dráze...
V Edenu se pokračuje v další fázi přípravných prací. Po demolici starého objektu se nyní překládá kanalizace. Sběrač vede pod budoucím stadiónem a musí se odklonit směrem k železniční dráze.

Přeložka, která je na Odboru výstavby Magistrátu hlavního města Praha vedena pod číslem CXIIc, měří přes tři sta metrů, původní kanalizace pak 280. Hloubka výkopu je téměř šest metrů. Jedná se tedy o rozsáhlou úpravu.

Během druhé půlky června proběhlo zaměření v terénu. Po navezení materiálu se začalo se samotnými úpravami. Výkop byl zahájen první týden v červenci. Dokončení je plánováno v polovině září, tedy v horizontu zhruba osmi týdnů.

Přípravné práce před výstavbou nového stadiónu začaly v Edenu na sklonku minulého roku, kdy byl symbolicky stržen stožár s osvětlením. Demolice skončily na přelomu dubna a května. Do té doby získala Slavia většinu stavebních povolení, to nejdůležitější na samotný stadión pak klub obdržel v červnu.

V současné době se intenzivně pracuje na finální studii návratnosti, která je nezbytná pro další jednání s investory. Vytvořením studie byla již dříve pověřena nadnárodní společnost Linklaters ve spolupráci s firmou Jones Lang LaSalle.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články