Příprava: Slavia remizovala s Paschingem

V dalším přípravném duelu remizovala Slavia v rakouském Freistadtu s prvoligovým Paschingem 1:1. Soupeř se ujal vedení v prvním poločase, za červenobílé vyrovnal před koncem Ivo Táborský...
V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal především ve středu hřiště. Vedení se ujal Pasching – ve 35. minutě se po akci z pravé strany soupeř prosadil ve vápně, proti přesné střele neměl gólman Černý šanci. Slávisté mohli vyrovnat zejména ze standardních situací, dobré příležitosti si vytvořili Piták a Kratochvíl.Velkou šanci měl i Pavel Kuka, v samostatném úniku jej však obránce stáhl. Za svůj prohřešek viděl jen žlutou kartu.

Po přestávce byla Slavia lepším týmem a vypracovala si řadu příležitostí. Postupně pozornost brankáře prověřili Lukeš, Latka či uzdravený Fořt. Červenobílí se prosadili až deset minut před koncem, po krásné individuální akci mířil přesně z deseti metrů střídající Ivo Táborský. V závěru jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu, před dobíhajícím Fořtem vykopl zadák Paschingu míč z brankové čáry.

"Do utkání jsme vstoupili dobře, v úvodu jsme byli aktivní, v závěru poločasu však převzal iniciativu protivník a potrestal nás brankou. Druhá půle byla zcela v naší režii, Pasching jsme dostali pod velký tlak, vyrovnali jsme a vytvořili si ještě další šance," zhodnotil střetnutí trenér Josef Csaplár.

Slavia – Pasching 1:1 (0:1)
Branka: 80. Táborský - 35. soupeř
Sestava Slavie: Černý - L.Došek, Latka, Bejbl, Kratochvíl (46.Lukeš) - Piták, Gedeon, Hrdlička (85. Chleboun), Sedláček - Adauto (46. Fořt), Kuka (75. Táborský)