Slávistky si připsaly další výhru | SK Slavia Praha

Slávistky si připsaly další výhru

V jedenáctém kole první ligy žen zvítězily fotbalistky Slavie v domácím prostředí nad Novým Městem 4:0 a pojistily si druhou příčku v tabulce. Všechny branky padly v prvním poločase. Dvakrát se z gólu radovala Ižová, po jedné trefě zaznamenaly Skůpová s Pěničkovou. V utkání chyběla kvůli zranění nejlepší střelkyně týmu Chlumecká.

Vedení jsme se ujali již po dvou minutách hry. Hejlová rozehrávala rohový kop, míč se dostal k Ižové a ta jej dopravila do sítě. Netrvalo dlouho a Slovenka se prosadila podruhé, když využila chytré přihrávky od Skůpové. Pokračovali jsme v ofenzívě a vytvářeli si další šance. V 16. minutě unikla po pravé straně Hejlové, nacentrovala do šestnáctky a číhající Skůpová se po dlouhé absenci znovu trefila. Ve 22. si Hejlová připsala ještě jednu asistenci. Po jejím rohu totiž přidala čtvrtou branku svého celku Pěničková. Následně trenér soupeře vystřídal a hra jeho svěřenkyň se zlepšila. Přesto jsme do přestávky vstřelili ještě dva góly, ty však sudí pro postavení mimo hru neuznala.

Ani ve druhé půli se nám nedařilo a zdálo se, že jsme si všechen střelecký prach vystříleli už v úvodu zápasu. Navíc jsme hráli proti větru a to nám očividně nevyhovovalo. Měli jsme sice převahu, ale příliš možností jsme si nevypracovali. Nejblíže ke gólu měla Bottová, která nastřelila břevno. Branku Zubkové zase zmařil další signalizovaný ofsajd.

„Odehráli jsme dobrý první poločas, podílely se na tom všechny hráčky, výkon byl vyjádřen i čtyřmi hezkými brankami. Druhou půli jsme začali vlažně a soupeř se dostal do hry. Takhle to bylo až do konce, nepomohla ani střídání,“ uvedl trenér Pavel Hejhal.

Slavia - Nové Město 4:0 (4:0)

Branky: 2. a 9. Ižová, 16. Skůpová, 22. Pěničková
Sestava Slavie: Zbořilová - Jeřábková (69. Hreňová) - Marková, Šteffanová, Petranová - Hejlová (58. Zubková), Pěničková, Budošová, Bottová - Ižová (76. Benýrová), Skůpová (58. Přibyslavská)
Sestava Nového Města: Brabcová - Koktová - Pečínková (63. Holcmannová Žaneta), Malinová (83. Horká), Žampová Z. - Žampová M., Cutáková, Ambrožová (76. Jančíková) - Žampová P. (30. Holcmannová Zuzana), Burešová, Doležalová
ŽK: 56. Malinová