Slávistky v prvním finále prohrály | SK Slavia Praha

Slávistky v prvním finále prohrály

PRAHA - V prvním finále první ligy žen prohrály fotbalistky Slavie na hostivařském hřišti se Spartou 1-2, když rozhodující branku vstřelila v úplném závěru utkání Eva Šmeralová. Sparta se ujala vedení po dvaceti minutách, v pokutovém území se prosadila Kateřina Došková. Slavia ale dokázala vyrovnat již za dvě minuty nádhernou střelou z dálky Blanky Pěničkové.

V úvodu utkání byla hra vyrovnaná, žádný z týmů se nedostával do velkých šancí díky dobře pracujícím obranám. V devatenácté minutě se Sparta dostala do vedení, míč si v pokutovém území výborně zpracovala Došková a střelou k levé tyči nedala brankářce Taušové šanci. Slavia vyrovnala již za dvě minuty, z dvaceti metrů vyslala krásnou střelu do pravého horního rohu branky Pěničková, sparťanská brankářka Pincová se po na centimetry přesně umístěném míči natahovala marně.

Hned na začátku druhého poločasu nastřelila sparťanka Mocová prudkou ránou břevno, v padesáté sedmé minutě měla po rohovém kopu dobrou střeleckou pozici Chlumecká , míč ale do sítě nenasměrovala. O tři minuty později Došková nastřelila z hranice vápna levou tyč slávistické branky. O vítězství hostujícího celku se rozhodlo v úplném závěru utkání. Po souboji brankářky Toušové s Mocovou se k míči dostala Šmeralová a bez váhání poslala míč do odkryté branky.

"Byl to vyrovnaný zápas a rozhodovalo, kdo udělá více chyb, a těch jsme bohužel udělali více my. V poslední minutě jsme po jedné z nich inkasovali. Do odvety jde v lepším postavení soupeř, ale jsem přesvědčen, že jsme schopni je porazit,“ řekl po utkání trenér Slavie Petr Čermák. "Sparta je nepochybně kavlitní tým, ale dá se to ještě zvrátit. Je před námi devadesát minut. Mohou si myslet, že to mají hotové a my se vzepneme. Chce se to dobře připravit. Holky musíme přesvědčit, že se to dá vyhrát, že ještě není nic ztracené.“

Odvetné utkání se hraje příští sobotu 18.6. od 16 hodin v tréninkovém středisku Sparty na Strahově.

Slavia - Sparta 1:2 (1:1)
Branky: 21. Pěničková - 19. Došková, 90.+2. Šmeralová
Sestava Slavie: Taušová - Zubková, Hreňová,Bottová (85.Šeranová), Petranová (79. Šteffanová)- Holečková (60. Benýrová), Budošová, Hejlová, Přibyslavská - Pěničková, Chlumecká
Sestava Sparty: Pincová - I.Martínková, Matysová, Bertholdová, Kladrubská (79. Dobrevová) - Stojkovičová (53. Ciglbauerová), Mouchová, Šmeralová, L. Martínková - Došková, Mocová
Žluté karty: Bottová, Zubková - Stojkovičová