Do Slavie přichází Petr Zábojník

PRAHA - Slavia dnes získala další posilu. Dvouletou smlouvu s opcí dnes s klubem podepsal čtyřiadvacetiletý obránce Petr Zábojník, který přichází z Mostu. Do přípravy mužstva se zapojí ve čtvrtek.
PRAHA - Slavia dnes získala další posilu. Dvouletou smlouvu s opcí dnes s klubem podepsal čtyřiadvacetiletý obránce Petr Zábojník, který přichází z Mostu. Do přípravy mužstva se zapojí ve čtvrtek. "Zbývá ještě doladit poslední detaily dohody s mosteckým klubem, ale na všem jsme již domluveni," řekl generální ředitel Slavie Vladimír Leška. Petr Zábojník v minulém roce působil v SIADU Most, se kterým vybojoval historický postup do první ligy. Nastupuje na postu pravého nebo levého středního obránce.

185 cm vysoký stoper odehrál minulou sezonu v Mostě a byl stálicí základní sestavy. Vstřelil čtyři branky, z toho jednu z pokutového kopu. V sezóně 2000/2001 působil v Liberci, kde si připsal i premiérový start v první lize.

"Do Slavie se těším, je to pro mne velký krok dopředu, slavný klub, první liga," řekl nám Petr Zábojník. "Vím, že nebude lehké se prosadit, nemám ještě ligové zkušenosti. Ale věřím, že se mi podaří dokázat trenérovi, že se o mě zajímal právem," dodal Zábojník.

"Petr je jedním z vytipovaných hráčů, jsme rádi, že k nám přichází, " řekl našemu webu trenér Karel Jarolím. "Jeho příchodem se naše mužstvo dále zkvalitní, má předpoklady výrazně zvýšit konkurenci v obraně a prosadit se."

Petr Zábojník
nar. 3.10.1980 v Liberci
výška/váha: 185/80
post: střední obránce (pravý i levý)
stav: ženatý, svatba vloni v červnu, bezdětný
počet ligových startů: 1
fotbalové začátky: v pěti letech v Liberci
přezdívka: Záboj

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články