Slavia zanechala ve Francii výborný dojem

PRAHA - Slávisté se dnes vrátili zpátky do Prahy ze svého druhého zahraničního soustředění. Kromě cenných zkušeností, přivezli naši fotbalisté i tři velmi dobré výsledky proti silným soupeřům, pro které byly zápasy posledním testem před víkendovým startem ligy...
PRAHA - Slávisté se dnes vrátili zpátky do Prahy ze svého druhého zahraničního soustředění. Kromě cenných zkušeností, přivezli naši fotbalisté i tři velmi dobré výsledky proti silným soupeřům, pro které byly zápasy posledním testem před víkendovým startem ligy. Červenobílým se podařilo potvrdit vítězství nad Lyonem a zanechat ve Francii velmi dobrý dojem.

Dokladem toho je půlstránkový článek listu DNA o sobotním zápase proti Štrasburku. „Racing sehrál v přípravě mnoho zápasů, ten nejtěžší z nich byl proti Slavii Praha. Po jeho zhlédnutí je již jasné, proč Pražany nedokázal porazit ani Olympique Lyon. Rozhodujícím momentem byl druhý gól Karla Pitáka, Racing na něj už nedokázal najít odpověď, soupeř mu to nedovolil,“ píše autor článku Michel Kapfer. List také cituje trenéra Štrasburku Jackyho Duguépérouxe. „Dostali jsme za vyučenou. Jsou to pro nás velice cenné zkušenosti, nejenom pro ligu, ale hlavně pro Pohár UEFA. S výsledkem nemohu být spokojený, byl to pro nás poslední test před ligou a my jsme v něm propadli. “

Stějně jako francouzské týmy čeká i Slavii příští sobotu generálka na českou nejvyšší soutěž. V Kehlu na Rhein Stadionu prověří naši formu bundesligový Kaiserslautern.

Výprava se po včerejším zápase vrátila do Prahy, dnes mají hráči volno, další společný trénink je čeká až ve středu ráno.
Přehled výsledků s francouzskými ligovými kluby:
10.7. Slavia – Olympique Lyon 1:0 (1:0), Branka: Hrdlička
19. 7. Slavia – Auxerre 0:0
23. 7. Slavia – Štrasburk 2:1, Branky: Piták 2
24. 7. Slavia – Nancy 2:2, Branky: Fořt, Gedeon

Aktuálně

B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem

včera
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Tarasovi patří velký dík, náš výkon se zlepšoval

před 2 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Libercem o těžkopádném vstupu do utkání, bojovném soupeři, návratu Miroslava Stocha do Edenu i nadějné spolupráci Jana Kuchty a Michaela Krmenčíka. A smekl před obětavostí Tarase Kačaraby.

Museli jsme vyhrát a obnovit naše sebevědomí

před 2 dny
Peter Olayinka oslavil návrat do základní sestavy a svůj 100. start v nejvyšší české fotbalové soutěži vstřelenou brankou. Proti Liberci pečetil výhru 3:1.

Další články