Trenér má pro los dvě přání

PRAHA - Strahovský stadion zažil další dramatický závěr ligového zápasu. Ve třetí minutě nastaveného času ale propukl obrovský gejzír radosti v hledišti i na lavičce našeho týmu. Trenéra Karla Jarolíma jsme po tiskové konferenci požádali o krátký rozhovor. Prozradil nám svá přání pro úterní los.
PRAHA - Strahovský stadion zažil další dramatický závěr ligového zápasu. Ve třetí minutě nastaveného času ale propukl obrovský gejzír radosti v hledišti i na lavičce našeho týmu. Trenéra Karla Jarolíma jsme po tiskové konferenci požádali o krátký rozhovor.

Na přípravu na ligový zápas bylo relativně málo času, jaký jste zvolil program?
„Vzhledem k tomu, že jsme přijeli pozdě, hráči dostali v pátek volno, aby měli dostatek odpočinku a spánku. Druhý den byl jen lehký výběh v oboře Hvězda. V neděli pak klasický předzápasový trénink."

Vy jste si odpočinul jak? Dal jste si volno?
„Ne, volno ne. Šel jsem se projít a dal jsem si golf. Tam jsem si pořádně odpočinul."

Dokázali jste otočit nepříznivý vývoj utkání. Cítíte v týmu sílící vůli poprat se s nepříznivými okolnostmi?
„Určitě. Každopádně bych chtěl zdůraznit, že to pro nás nebylo jednoduché, hráli jsme těžký zápas ve čtvrtek v Corku. Kluci se přesvědčili o tom, že se vyplatí hrát až do konce. Ta síla v týmu je. Nechci dělat chytrého po boji, ale věřil jsem týmu, že to obrátí. Cítil jsem to."

Jsme sedmí, dva body před....(přerušuje otázku)
„Já vím, co chcete říct. To bych neřešil, já si myslím, že jsme v této fázi mohli mít ligových bodů daleko víc než Sparta. Výsledek dnešního utkání je důležitý proto, že jsme udrželi relativní kontakt se špičkou tabulky, týmy na vrchu se nám mohly vzdálit. Je to z psychologického hlediska pro hráče důležité. Spartu neřeším."

Karel Piták viděl červenou kartu, už jste s ním o tom mluvil?
„Ještě ne. Musím se podívat na záběry na videu."

Před pohárem jste v základu vyměnil oba krajní obránce, jak jste s obranou spokojený teď?
„Dokáží spolupracovat, i když to dneska nebylo všechno úplně ideální. Matej Krajčík si dokáže na pravé straně vyhovět s Karlem Pitákem, vytvořili silný tandem. Na druhé straně tak spokojený nejsem. I branka, kterou jsme dostali, vyplynula z toho, že se nešlo do hlavičkového souboje důsledně."

Před námi je los poháru, kde ho budete sledovat?
„Doma, máme v té době volno. Na losování letí pan Leška a pan Vrba. Doufám, že budeme mít štěstí a los bude zajímavý nejenom pro nás, ale hlavně pro naše fanoušky."

Jaké máte přání?
„Jestli bych mohl nějaké mít, tak tři soupeře ze západu a jednoho z východu."

Do Francie byste se ale jistě podíval rád.
„Prozradím vám můj tajný tip: Štrasburk. Druhým je Hamburk. Do Francie bych se podíval samozřejmě moc rád, v létě se nám tam dařilo."

Aktuálně

Slavia esports a CZC uzavírají partnerství a představují společný esports room

včera
Slavia esports navazuje spolupráci s předním hráčem na českém trhu s elektronikou CZC. Zároveň také představuje nový Esports room, který se stane vybavenou základnou pro přípravu našich hráčů.

Generálka s Baníkem na O2 TV

před 2 dny
Sešívaní odehrají v neděli 30. ledna generálku na jarní část ligy proti Baníku Ostrava. Výkop je ve 14:00 a utkání můžete sledovat na O2 TV Sport.

V Istanbulu kvůli COVIDU bohužel bez sektoru hostí

před 3 dny
Zápas Konferenční ligy mezi Fenerbahce SK a Slavií Praha se v Istanbulu hraje 17. února od 18:45 a bude to bohužel bez podpory slávistických fanoušků v sektoru hostí.

Další články