Slávisté trénovali ve Stavangeru

STAVANGER – „Slavia má velmi dobrý tým, její hráči velice rádi útočí,“ řekl na úvod tiskové konference trenér Vikingu Stavanger Roy Hodgson. „Oba útočníci Vlček i Fořt jsou nebezpeční, stejně tak jako krajní záložníci Piták a Švento,“ přidal Hodgson...
STAVANGER – „Slavia má velmi dobrý tým, její hráči velice rádi útočí,“ řekl na úvod tiskové konference trenér Vikingu Stavanger Roy Hodgson. „Oba útočníci Vlček i Fořt jsou nebezpeční, stejně tak jako krajní záložníci Piták a Švento,“ přidal Hodgson konkrétní jména. „Navíc krajní obránci Krajčík a Hubáček dovedou útok podpořit,“ pokračoval. Jak ofenzivní sílu Slavie zastavit? „Nejde o to zastavit jednoho nebo dva hráče, musíme hrát dobře organizovaný fotbal,“ doplnil. „Nevím, jestli vím o Slavii všechno, ale přípravu jsme si udělali, neznámý tým nás nečeká,“ řekl anglický trenér.

Trenérovi bude v zítřejším zápase chybět trojice hráčů základní sestavy. Brankář Basso, záložník Grande a obránce Lunde. Reprezentační obránce Hangeland nastoupí, i když ho trápí natažený sval. „Je to dlouhodobější zranění, hrál s ním už dva zápasy proti České republice, to mu určitě ke zdraví nepomohlo. Ale je to typ zranění, se kterým se dá hrát,“ vysvětlil Hodgson. Čtvrteční zápas pro něj bude posledním před domácím publikem. „I kdyby se Stavanger probojoval do dalšího kola, bude ho vést již nový trenér,“ řekl kouč, který povede za dva týdny finskou reprezentaci.

Před šestou hodinou dorazili na moderní stadion naši fotbalisté. Vyběhli na trávník, který je na první pohled ve výborném stavu, ale je poměrně měkký. Trénink začal přesně načas, před ním ještě kouč Karel Jarolím promluvil s norskými novináři. Cítíte se favority? Jaký výsledek by pro vás byl úspěchem? Kdo z hráčů vám chybí? „Dobrý výsledek bude, když minimálně neprohrajeme, favority se necítíme,“ řekl náš trenér. Místní novinář si připravil otázky pro Mateje Krajčíka. „Viking hraje týmový fotbal, hrají poctivě, nátlakově,“ zazněla jedna z odpovědí slovenského reprezentanta.

Na utkání bylo zatím prodáno 6 tisíc vstupenek, pořadatelé očekávají návštěvu devět tisíc diváků, vstupenka stoji v přepočtu něco přes pět set našich korun. Dnes večer ve Stavangeru mírně mrholilo, ale vlhké severské počasí nebylo nijak nesnesitelné.

Aktuálně

Slávistický Den dětí v Měcholupech

včera
Přijďte společně s námi oslavit Mezinárodní den dětí do tréninkového centra v Horních Měcholupech. Všechny děti bez rozdílu věku jsou zvány!

Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát

včera
Nejlepší střelec sešívaných ve skončeném ročníku FORTUNA:LIGY? Ondřej Lingr. 175 centimetrů vysoký záložník prožil z osobního pohledu životní sezonu, v domácí soutěži pálil do černého hned čtrnáctkrát. Jak a proti komu?

Hráči na hostování: Velký souhrn

před 2 dny
Jak se v uplynulé sezoně dařilo hráčům Slavie na hostování se dočtete v našem závěrečném velkém přehledu.

Další články