Nejblíže k postupu má Monako

PRAHA – Skupina A Poháru je jedinou z prvních čtyř skupin, kde žádný klub ještě nemá úplně stoprocentní jistotu postupu, i když Monako a Hamburk k němu mají velice blízko. Viking Stavanger ve středu prohrál v Bulharsku s CSKA Sofia 0:2 a tím se jeho účet uzavřel na 4 bodech a skóre 3:6.
PRAHA – Skupina A Poháru je jedinou z prvních čtyř skupin, kde žádný klub ještě nemá úplně stoprocentní jistotu postupu, i když Monako a Hamburk k němu mají velice blízko.

Viking Stavanger ve středu prohrál v Bulharsku s CSKA Sofia 0:2 a tím se jeho účet uzavřel na 4 bodech a skóre 3:6. Slavia má v tuto chvíli čtyři body a skóre 6:6, na důležitosti nabývají středeční zákroky Matúše Kozáčika stejně jako branky v síti Sofie v pražském utkání.Zopakujme si kritéria při bodové shodě.

1. lepší skóre ze všech zápasů
2. vyšší počet vstřelených branek
3. vyšší počet branek vstřelených venku
4. klubový koeficient za předchozích pět ročníků, včetně koeficientu dané země

Cesta k postupu
1. Postup Slavie bude jasný bez ohledu na druhý zápas Monako-CSKA pouze v jednom případě, pokud červenobílí vyhrají v Hamburku. Pak Slavia bude každopádně před Vikingem a Hamburkem a Sofií a skončí nejhůře druhá.

2. Pokud Slavia remizuje, bude muset spoléhat na to, že CSKA nevyhraje v Monaku. V tom případě by byla vyřazena, postoupil by Hamburk se 7 body, Monako a CSKA se šesti.

3. Pokud Slavia remizuje a nerozhodně se bude hrát i v Monaku, postoupí Hamburk, Monako a Slavia.

4. Pokud Slavia prohraje a Monako remizuje s CSKA, postoupí Slavia pokud naše prohra bude jen o branku a CSKA bude remizovat 0:0 nebo 1:1 (rozhodne větší počet vstřelených branek). Pokud zápas skončí 2:2, bude záležet na konkrétním výsledku naší případné prohry a na tom, zda vstřelíme branky. V takovém případě by byla situace pěkně zamotaná, nakonec by mohlo rozhodovat i to, kolik branek bylo vstřeleno venku.

5. Pokud Slavia prohraje a prohraje i CSKA, nesmí Slavia prohrát o více než tři branky. Výhra HSV o více než tři góly a porážka Sofie je jedinou možností, která by do hry o postup vrátila Viking Stavanger.

Nejhorší variantou pro červenobílé naděje nakonec tedy zůstává výhra CSKA v Monaku, v tom případě by musela Slavia v AOL aréně vyhrát.

Monako má postup již opravdu velice blízko, vyřadit by ho mohla jen výhra Slavie v Hamburku a jeho prohra o čtyři branky doma s CSKA, tak aby knížecí klub byl předstižen HSV.

Také Hamburk je díky dané konstalaci velmi blízko postupu do dalšího kola. Aby vypadl, musel by prohrát se Slavii a navíc by CSKA Sofia muselo vyhrát nad Monakem.

Aktuálně

Slávistický Den dětí v Měcholupech

před 2 dny
Přijďte společně s námi oslavit Mezinárodní den dětí do tréninkového centra v Horních Měcholupech. Všechny děti bez rozdílu věku jsou zvány!

Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát

před 2 dny
Nejlepší střelec sešívaných ve skončeném ročníku FORTUNA:LIGY? Ondřej Lingr. 175 centimetrů vysoký záložník prožil z osobního pohledu životní sezonu, v domácí soutěži pálil do černého hned čtrnáctkrát. Jak a proti komu?

Hráči na hostování: Velký souhrn

před 3 dny
Jak se v uplynulé sezoně dařilo hráčům Slavie na hostování se dočtete v našem závěrečném velkém přehledu.

Další články