Sedmnáctka je stříbrná | SK Slavia Praha

Sedmnáctka je stříbrná

PRAHA – Slávisté Necid, Vácha a Pekhart si z mistrovství Evropy do sedmnácti let dovezou stříbrné medaile. Po strhujícím průběhu remizovali Češi ve finále s Ruskem 2:2, branky dali Pekhart a Necid, obě asistence si připsal Vácha. Na penalty vyhrálo Rusko 5:3.

Patnáct vteřin před koncem řádné hrací doby měli čeští reprezentanti poslední naději vyrovnat nepříznivý stav 0:1. Slávista Lukáš Vácha z rohového kopu načechral míč do vápna a Tomáš Pekhart ho hlavou poslal do sítě. Strhující finále tak pokračovalo prodloužením. Rusové šli znovu do vedení , po šesti minutách využili zaváhání gólmana Štěcha, který neudržel prudkou ránu z přímého kopu. Vyrovnání přišlo znovu po centru Váchy, zařídil ho hlavou tentokrát Tomáš Necid, který se tak stal s pěti brankami jedním ze tří nejlepších střelců šampionátu.

Penaltový rozstřel zvládli lépe Rusové, kteří dali všech pět pokutových kopů, za Čechy neproměnil Wojnar. Všichni tři mladí slávisté patřili k nejlepším hráčům finálového souboje.