Tomáš Hrdlička pro sebe hlasovat nebude

SEEFELD – Slavia stále nemá zvoleného kapitána, Karel Piták odešel do Salcburku, Standa Vlček má tuto funkci disciplinárně zapovězenu. „Je to pro mne čest být kapitánem i v přátelácích,“ řekl ve Weilheimu Tomáš Hrdlička.
SEEFELD – Slavia stále nemá zvoleného kapitána, Karel Piták odešel do Salcburku, Standa Vlček má tuto funkci disciplinárně zapovězenu. „Je to pro mne čest být kapitánem i v přátelácích,“ řekl ve Weilheimu Tomáš Hrdlička. „Sám pro sebe bych ale nehlasoval, volil bych Lukáše Jarolíma,“ dodal na dané téma. Zápas s Partizanem pro něj byl výjimečný i proto, že jako jediný pamatuje duely v Poháru UEFA před čtyřmi lety.

Vzpomněl jste si na oba zápasy s Partizanem před čtyřmi lety?
„Určitě, koukali jsme se na slávistický web, každej si do mne rejpnul, že jsem jediný ve Slavii zůstal, že jsem služebně nejstarší."

Vytvořili jste si hodně šancí, gól jste ale podruhé za sebou nedali, čím to je?
„Měli jsme příležitostí opravdu dost, hlavně po standardkách, škoda, měli jsme na to Partizan porazit."

Měl jste kapitánskou pásku, budete kapitánem?
„To nevím, ještě jsme o tom nemluvili. Lukáš Jarolím je zkušenější než já, budu hlasovat pro něj, pro sebe určitě ne. (smích) "

Jak se vám v Alpách líbí, je to pořád taková dřina jako v Praze?
„Už je to víc zaměřeno na herní činnost, hrajeme zápasy. Strahov je taky pěkný vršek, ale tady je to mnohem krásnější, výborný vzduch, i teplo se dá lepe snášet. Jen škoda, že nehrajem v Seefeldu, tam jsou vynikající trávníky, to se o těch, na kterých jsme hráli říct nedá. Ale´bylo to pro oba stejný."

Někdo odpočíval, nebo střídal, vy jste odběhal celý zápas, neřekl jste si o odpočinek?
„To ani nejde, trenér určí sestavu, síly se rozloží ve třech zápasech.“

Jak vidíte kádr Slavie, bude stejně silný jako vloni?
„Věřím, že budeme ještě silnější. Budeme se chtít poprat o nejvyšší příčky.“

Srbští novináři se loučili s tím, že se třeba potkáme ve skupině Poháru UEFA...
„V předkolech to nejde, hrát zase ve skupině bychom určitě zase chtěli. Tam aspoň nebudou moct o poločase vystřídat jedenáct lidí. (úsměv).“

Aktuálně

B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem

včera
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Tarasovi patří velký dík, náš výkon se zlepšoval

před 2 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Libercem o těžkopádném vstupu do utkání, bojovném soupeři, návratu Miroslava Stocha do Edenu i nadějné spolupráci Jana Kuchty a Michaela Krmenčíka. A smekl před obětavostí Tarase Kačaraby.

Museli jsme vyhrát a obnovit naše sebevědomí

před 2 dny
Peter Olayinka oslavil návrat do základní sestavy a svůj 100. start v nejvyšší české fotbalové soutěži vstřelenou brankou. Proti Liberci pečetil výhru 3:1.

Další články