Vlček očekává vyrovnanou ligu

PRAHA - „Na úvodní utkání se těšíme, je pravda, že máme hlavně v obraně několik zraněných hráčů, ale musíme s tím vypořádat. Doufám, že se nám i přes náročný úvod podaří zvládnout vše podle našich představ,“ řekl útočník Stanislav Vlček žurnalistům na tiskové konferenci.
PRAHA - „Na úvodní utkání se těšíme, je pravda, že máme hlavně v obraně několik zraněných hráčů, ale musíme s tím vypořádat. Doufám, že se nám i přes náročný úvod podaří zvládnout vše podle našich představ,“ řekl útočník Stanislav Vlček žurnalistům na tiskové konferenci. Další dotazy se vracely k závěru minulého ročníku. "Všechno to ještě nepřebolelo, ale chci se dívat dopředu, na novou sezónu. Osa týmu zůstala stejná, jsme pohromadě druhým rokem, věřím, že budeme silní. Cítím se na novou sezónu výborně připravený, doufám, že mužstvu pomohu k úspěchům," odpovídal ochotně Stanislav Vlček.

Blíží se začátek sezóny, jak se na první utkání těšíte?

„Na úvodní utkání se těšíme, je pravda, že máme hlavně v obraně několik zraněných hráčů, ale musíme s tím vypořádat. Doufám, že se nám i přes náročný úvod podaří zvládnout vše podle našich představ.“

 
V týmu je řada mladých hráčů...

Osa týmu zůstala pohromadě, odešli pouze Karel Piták a Míra Holeňák. Je pravda, že trenér dává prostor řadě mladých hráčů, a to je jenom dobře. Petr Janda, Michal Švec, Marek Suchý už prokázali svoje kvality.

 

Jsou tam i další noví hráči, například Radim Nečas, jaký na vás udělali dojem?

Radim Nečas má fotbalovou budoucnost před sebou, ale i ti ostatní. Záleží už jenom na nich, šanci od trenéra dostali. Každý trénink s áčkem je pro ně velká zkušenost, je už jenom na nich, aby ji zúročili, dávali fotbalu všechno, to se jim určitě vrátí.

 

V Jihlavě jste říkal, že byste z české ligy nejraději odešel. Jaký je to pocit zůstat?

Nějakou nabídku z venku jsem měl. Slavia uplatnila opci, je to pro mne vyznamenání, ocenění mé práce. Nová sezóna přinese pro mne novou motivaci, budu hrát o novou smlouvu ve Slavii nebo někde jinde. Za sebe mohu říct, že jsem v letní přípravě opravdu vůbec nic nevynechal, takhle dobře připravený jsem se asi ještě necítil. Doufám, že se to projeví na hřišti, že týmu pomohu.

 
Zklamání už přebolelo?

Nepřebolelo, ale nemá cenu se k tomu vracet, je třeba se dívat dopředu.

 

Mrzí vás, že nemůžete kandidovat na kapitána?

Kluci mne znají, berou mne i bez kapitánské pásky.
 
Kolik jste si naplánoval branek?

Teď jsem dal dvakrát po sobě deset branek, to se mi ještě nestalo. Cítím sílu, je to určitě i kvalitní přípravou pod trenérem Jarolímem, kterou jsme tady měli.

 

Koho považujete za hlavní konkurenty v boji o špičku tabulky?

Liga bude znovu vyrovnaná, každý může porazit každého, myslím si, že jen těžko si někdo od začátku dojede pro titul, bude to zajímavé až do konce. Viděli jsme to v minulé sezóně. Šance Slavie nevidím špatně, jsme druhý rok pohromadě, budeme silní. Konkurentem bude určitě Sparta, půjde do toho ještě zarputileji. Ale my chceme být vysoko, bez ohledu na to, kdo bude naším konkurentem.

 
Co říkáte těžkému losu?

Je to možná lepší mít na začátku silné soupeře, skočit do toho rovnýma nohama. Vloni jsme začínali s Jihlavou a vzpomínáte, jak to dopadlo. První zápasy budou hodně o vůli a o srdci, týmy nebudou rozehrané.

 
Už proběhla volba kapitána?

Já bych byl pro Lukáše Jarolíma, je to osobnost, tak ho budou vnímat i rozhodčí. Dnes jsme volili, výsledek se dozvíme zítra. Vím, že se mohou najít zlé jazyky, které na tom něco budou hledat, ale každý, kdo jen trochu vidí pod pokličku našeho týmu, ví, že Lukáš to má u nás naopak dvakrát tak těžší, trenér je na něj dvakrát tolik přísnější. Lukáš si pásku zaslouží.   

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články