Mladí fotbalisté sbírají cenné zkušenosti

PRAHA – Na nepříliš povedeném utkání ve Woflsburgu našel trenér Karel Jarolím přece jenom jedno pozitivum.
PRAHA – Na nepříliš povedeném utkání ve Woflsburgu našel trenér Karel Jarolím přece jenom jedno pozitivum. „Byla to velká zkušenost zejména pro mladé fotbalisty.“ Samozřejmě, že s ním souhlasil i útočník Tomáš Necid, který proti bundesligovému celku přidal v závěrečné minutě svoji druhou branku ve dresu áčka.

„Bořek Dočkal centroval zprava, největší díl práce udělal na přední tyči Pavel Fořt, já jsem už jen míč poslal z blízka do sítě,“ odmítl velké zásluhy na korekci výsledku. Tomáš Necid dal první branku v poháru v Čáslavi, druhou ve Wolfsburgu a doufá, že se brzy trefí i v lize. „Už se Slováckem jsem byl blízko gólu, snad to přijde co nejdřív.“

A jaké to bylo v pátek ve Volkswagen Aréně? „Byl to těžký zápas, ale jsem rád, že jsem si po delší době zahrál celý poločas,“ vrátil se Necid ke střetnutí ve Wolfsburgu.

„Byla to výborná zkušenost, to ale platí o každém zápasu a tréninku s áčkem. Z juniorky byl v Německu Marcel Gecov, Bořek Dočkal, Radek Dejmek a Lukáš Vácha,“ upřesnil forward, kdo v pátek doplnil tým, kterému chyběla řada reprezentantů.

„I když jsme prohráli, bylo to užitečné porovnat síly s tak silným soupeřem,“ dodal sedmnáctiletý slávistický odchovanec.

V neděli Necid proháněl obranu Hradce v zápase ČFL. „Byl to super zápas, škoda, že mi tam nepadl aspoň jeden gól, ale je to úplně jedno, když se vyhrálo. Zahrál jsem si s Gaúchem, vykombinovali jsme si několik šancí,“ popsal Necid vítězný duel.

Zatímco svěřenci Luboše Kozla nenápadně dotáhli čelo vyrovnané tabulky třetí ligy, další mladíci Radek Dejmek a Bořek Dočkal doplní na trénincích kádr áčka.

Aktuálně

TOTÁLN! HATTRICK. Všechny díly na Slavia TV

včera
Prožijte nezapomenutelný ročník 2020/21 ještě jednou! Pětidílný seriál TOTÁLN! HATTRICK má za sebou všech pět epizod. Připomeňte si je v článku.

Forma? O tu strach nemám. Chci být dál přínosem

před 2 dny
Na startu roku 2022 prodělal covid, za spoluhráči do Portugalska přicestoval v sobotu. „Jsem moc rád, že tady můžu konečně být,“ těší Alexandera Baha.

Registrace na letní fotbalový kemp 2022 pro ročník 2009

před 3 dny
Díky velkému zájmu jsou kapacity slávistického letního fotbalového kempu vyčerpány. Jediná volná místa zbývají na kempu pro hráče ročníku 2009, na který je stále možnost se přihlásit.

Další články