Konečně doma výhra, těšilo trenéra

PRAHA - „V prvním poločase měly oba týmy šance, kdyby to Ivo Táborský trefil, nebo kdyby platila vstřelená branka, tak Budějovice šly do vedení, a zápas mohl mít jiný průběh, ale nad tím nechci spekulovat.
PRAHA - „V prvním poločase měly oba týmy šance, kdyby to Ivo Táborský trefil, nebo kdyby platila vstřelená branka, tak Budějovice šly do vedení, a zápas mohl mít jiný průběh, ale nad tím nechci spekulovat. Našemu zakončení chyběla agresivita, ta přišla až po přestávce. Zlepšený výkon jsme potvrdili i brankami. Samozřejmě, že mne po čtyřech remízách vítězství doma těší,“ uvedl po zápase trenér Slavie Karel Jarolím.


Musíte být spokojený, konečně doma výhra...

„Je pravda, že jsme vyhráli, ale v první půli jsme Budějovice pustili do mnoha nadějných situací, přišlo mi to hodně lehkovážné. Kluci určitě měli poslední domácí nezdary v hlavách, bylo to pro ně asi ještě o to víc těžší.“


Domlouval jste hráčům o přestávce?

„To víte, že jsem huboval. Byli jsme málo agresivní v zakončení, v mnoha situacích nebyla dostatečná podpora útoku. Mnohokrát jsme na centry nenabíhali v dostatečném počtu. Chtěli jsme se i prosazovat v prostoru na křídlech, balóny jsme tam dostávali, ale nikdo je nevyužíval.“


Těsně před přestávkou jste stáhl ze hry Aleše Urbánka, co bylo příčinou?

„Bylo to kvůli zranění. Měl problémy s kolenem.“


Nevězí ty domácí neúspěšné výsledky přece jenom v tom, že třeba obránci ještě vůbec nedali branku, že jich tolik nedávají ani záložníci. Teď když se trefil Tomáš Hrdlička, tak to vyšlo...

„Lukáš dal tři branky, Tomáš teď dal dva. Zaplaťpánbůh, že se rozstřílel Standa, drží dobrou sérii. Kdyby mu to vydrželo až do konce, bylo by to určitě výborné.“


Probíráte s ním ty situace, ze kterých skóruje? Opravdu je hodně trénoval?

„Asi schválně rozhlásil do novin, že pálí na zadní tyč, tak to tam Filipko čekal, a dal mu to na přední. To udělal Standa chytře.“ (úsměv)


Tomáš Necid dnes hrál poprvé v základu, nedoplatil trochu na nervozitu?

„Byl určitě víc nervózní, než jsem si myslel, že bude. Určitě má na víc.“


Líbil se vám výkon Matúše Kozáčika, hodně v první půli podržel...

„Ale od toho přece na hřišti je, aby něco chytil. Máte pravdu, že několik situací vyřešil velice dobře.“


Dotáhli jste čelo tabulky...

„Za námi je teprve půlka zápasů. Je to samozřejmě přijemné, hlavně z toho pohledu, že jednu chvíli už byla naše ztráta hodně výrazná. Kol do konce zbývá moc. Chceme se vepředu udržet, ještě do boje o čelo budeme chtít promluvit."


Asi vás hodně mrzí doma ztracené body...

„Mrzí, ale je to pryč. Do konce sezóny nás čekají dva zápasy, zkusíme z nich vytěžit co nejvíc a pak uvidíme.“

Aktuálně

Titul pro U17! Patnáctka na jaře bez ztráty bodu

včera
Pěti góly si sedmnáctka zařídila další vítězství, po kterém slaví ligový titul. Kategorie U15 navýšila vítěznou sérii na třináct utkání. Žáci si zastříleli na severu Čech. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

O gólech, zklamání, synovi i nové smlouvě

včera
Řečí statistik suverénně nejlepší ročník v kariéře, bohužel bez zisku trofeje. Ibrahim Traoré ale dostane možnost nápravy, se Slavií prodloužil smlouvu do června 2024. „Příběh pokračuje,“ těší záložníka z Pobřeží slonoviny a střelce důležitých branek na evropské scéně.

Ibrahim Traoré pokračuje ve Slavii

včera
Úspěšné spojení Ibrahim Traoré - Slavia pokračuje dál! Záložník z Pobřeží slonoviny po sezoně prodloužil v Edenu smlouvu o dva roky. Nový kontrakt platí do června 2024 a jeho součástí je i klauzule o možné spolupráci po konci kariéry v rámci skautského oddělení SKS.

Další články