Petr Rada výsledky v přípravě nepřeceňuje, je ale spokojený

Slavia má za sebou první přípravné utkání po novým trenérem, S druholigovou Čáslaví, vedenou ještě donedávna asistentem sešívaných Petrem Vrabcem, si poradila s přehledem 4:0.

PRAHA/EDEN – Slavia má za sebou první přípravné utkání po novým trenérem, S druholigovou Čáslaví, vedenou ještě donedávna asistentem sešívaných Petrem Vrabcem, si poradila s přehledem 4:0. „Únava u hráčů určitě vidět byla, od pondělí do pátku jsme trénovali dvoufázově. Chtěli jsme ale, aby hráči ukázali svou vůli,“ řekl po zápase trenér Slavie Petr Rada.

 

„Bylo to první utkání po týdnu, kdy jsme od pondělí do pátku trénovali dvoufázově, takže únava u hráčů určitě byla. I proto jsme vystřídali po pětačtyřiceti minutách, akorát Matúš Čonka a Milan Škoda hráli jenom třicet minut, protože ti jsou po dlouhodobějším zranění a po viróze, takže jsme nechtěli riskovat.

 

Co se týče přístupu a odvedené práce, kterou jsme od hráčů za těch pětačtyřicet minut chtěli, jsem spokojen. Nechci říct, že ten výsledek pro mě není důležitý, ale chtěli jsme, aby hráči tímto zápasem zakončili celý náročný týden a splnili si své povinnosti. Aby taky trochu ukázali svoji vůli.

 

Bylo vidět, že tam ta únava je, příští týden to bude podobné. Pro mě ne, že by takové přáteláky nebyly důležité, ale v současnosti nejsou na prvním místě. V současnosti je důležité, abychom byli dobře připraveni na ligu.

 

Hráli jsme na „jedničce“ (tréninkovém hřišti jedna – pozn. red.), která byla dobře připravená, soupeř byl dobrý, nebyly tam žádné záludné fauly. Takže to splnilo to, co jsme chtěli. U některých hráčů se projevuje únava, je vidět, že na někoho je to hodně, na někoho míň.

 

Pro mě je důležité, jak se předvedli dva noví hráči, Karol Kisel a Martin Dobrotka. Martin navíc jako jediný odehrál celý zápas. Uvidíme příští týden, to sestavy zase nějak prostřídáme. Proti Čáslavi chyběl Róbert Cicman, který je zraněný, příští týden nás ještě čekají další náročné tréninky. Zatím jsem spokojený, jediné, co si teď přeji je, aby se do pořádku dali všichni zranění hráči.“

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články