Dorostenci remizovali s Hradcem | SK Slavia Praha

Dorostenci remizovali s Hradcem

Slavia „A“dor. – SK Hradec Králové 1:1 (0:1), I.liga SD, sobota 12.5.2007
Slavia: Marek Boháč – Martin Dostál, Petr Kobler, Jan Markuzi, Pavel Mišák – Michal Uhlíř (69. Petr Hošek), David Sobíšek, Jakub Kučera, Jan Bezděk (40. Evgeny Shengof) – Adam Klavík, Petr Novotný.

Zápas dvou naprosto odlišných poločasů. „A" dorost sice měl šance na to, aby porazil Hradec Králové, ale nakonec se o body spravedlivě podělil 1:1. „První poločas byl Hradec lepší. Pak jsme byli lehce nahoře my. Remíza je asi zasloužená,“ uznal po zápase i trenér Daniel Šmejkal. Do zápasu vstoupili aktivněji hosté. Zatlačili Slavii a dostávali se do šancí. Hned ve 12. minutě také jednu využili. Soupeř si při rychlém brejku perfektně přebral míč na prsa téměř u postraní čáry, navedl jej na střed a z vápna přesně poslal do sítě. A mohlo být hůř. Hradec byl lepším týmem, domácí přehrával. Až prudký déšť, který se na konci poločasu spustil, Slávisty konečně probudil. Po přestávce zmáčkli soupeře a hned v 50. minutě srovnal Novotný. Pak ale už žádný střelec nebyl přesný a Hradec si odvezl bod za remízu 1:1. Střelec branky: Novotný (Dostál) - M.Kaňka -

Slavia dorost „B“ - FK Teplice „B“ 2:1 (2:0), ČLSD, neděle 14.5.2007
Slavia: Martin Žejdlík – Evgeny Shengof (Lukáš Wolf), Pavel Čmovš, Jonáš Moc, Marek Cimpl – Antonín Fuglíček (David Smělý), Vojtěch Přeučil (Stanislav Komínek), Jan Neuberg, Zdeněk Čechák – Peter Krajčovič (Huari Bambur), Vít Balcar

Ve 25. kole České ligy staršího dorostu jsme se na domácím hřišti utkali s dalším týmem ze spodní části tabulky, který hraje o záchranu v soutěži. Do utkání jsme vstoupili opatrně, ale postupem času jsme získávali převahu a začali se prosazovat i střelecky. Vytvářeli jsme si řadu střeleckých příležitostí jak pěknými kombinacemi, tak i množstvím standardních situací. V 10. min. jsme z pravé strany zahrávali rohový kop, který rozehrál Čechák a přesně nacentroval k přední tyči. Zde se po nepřesném zásahu hostujícího brankáře dostal k míči Neuberg a přesně umístil míč do teplické sítě – 1:0! Od těchto okamžiků jsme zcela ovládli hřiště a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Na branku soupeře se valil jeden útok za druhým, jen nás zase zlobila koncovka. Další branky jsme se dočkali až ve 37. min., kdy po pravé straně předvedl samostatný průnik do pokutového území Fuglíček, tvrdě vystřelil a odražený míč umístil do sítě Krajčovič – 2:0!. V závěru prvního poločasu jsme soupeři téměř nepůjčili míč a za tohoto stavu jsme odcházeli do šaten.

Do druhé části hry jsme vstupovali s cílem vstřelit další branku, předvádět svou kombinační hru a dotáhnout utkání do vítězného konce. Jenže do druhého poločasu jako kdyby nastoupil jiný tým. Naše hra se nám přestala dařit, dopouštěli jsme se řady nepřesností a taktických chyb a soupeř se postupně dostával do hry. Šanci jsme mu nabídli v 51. min, kdy se v pokutovém území nešťastně odrazil míč od země do ruky Moce a pískala se penalta. Svou šanci soupeř využil a z penalty snížil na 2:1! Od této doby bylo utkání velmi vyrovnané a začali jsme se strachovat o výsledek. Projevila se však velká bojovnost tohoto týmu a začali jsme se opět více osmělovat v útočné fázi a vytvářet další šance. Několikrát jsme zahrozili rychlými protiútoky a při jednom z nich byl v samostatném úniku zezadu sražen Balcar a následovala červená karta pro obránce soupeře. Soupeř se však nevzdával a početní převaha téměř nebyla znát. V těchto fázích nás i podržel pěknými zákroky náš brankář Žejdlík. Přestože jsme v této době měli více prostoru pro útočení, neboť soupeř se snažil o vyrovnání, žádnou šanci jsme již nevyužili. V defenzivě jsme však také nepropadli, a tak se na výsledku již nic nezměnilo a své vítězství jsme uhájili. Střelci branek: Neuberg, Krajčovič - J.Neuberg –

Slavia „C“dor. – SK Hradec Králové 2:0 (1:0), I.liga MD, sobota 12.5.2007
Slavia: Tomáš Thiel – Jakub Martinec, Robert Kysela, Ondřej Běloušek, Sebastian Novák (71. Radek Štefan) – Michal Rejka (47. Martin Frejlach), Petr Kolařík, Lukas Tománek (41. Pavel Vyhnal), Štěpán Zahálka – Michal Poláček (55. Petr Mareš), Alois Hyčka

Po minulém neúspěšném zápase v Olomouci jsme udělali řadu změn v sestavě a za cíl jsme si vytyčili hrát daleko důrazněji a aktivněji. Od první minuty jsme na soupeře vlítli, zatlačili ho na jeho polovinu a už ve 13. minutě našel Martinec ve vápně Zahálku a ten hlavou otevřel skóre na 1:0. Hradec jsme tlačili dál, neustále jsme napadali, ale k další brance to nevedlo, soupeř si vypracoval standardní situace, ze kterých však nic nevytěžil. V 2. poločase jsme pokračovali v napadání a aktivní hře dál, vytvářeli si řadu šancí, které jsme bohužel nevyužili. Až v 61.minutě Frejlach zacentroval do vápna a Mareš zvýšil na 2:0 pro Slavii. V následných minutách jsme výsledek i hru kontrolovali a zápas dovedli zaslouženě do vítězného konce. Střelci branek: Zahálka, Mareš - M.Jíra -

Slavia „D“ dor. – FK Teplice 3:1 (0:1) , ČLMD, neděle 13.5.2007
Slavia: Tomáš Mejzr – Dan Galus (69´ Jan Zákostelský), Tomáš Pospíšil, Marcel Šíd (41´ Jan Pázler), Michal Hell, - Lukáš Mráz, Marek Hanousek, Filip Duranski, - Jakub Trpišovský, Ondřej Jech (41´ Petr Kučera), Michal Bohata (55´ Dan Šindelář)

Teplice patří mezi nejlepší týmy této soutěže. V podzimní části jsme v Teplicích remizovali (v poslední minutě srovnal Kučera) a stálo nás to všechny síly. Na odvetu na domácím hřišti jsme se pečlivě připravovali s vědomím vysoké kvality soupeře. Poprvé v této části jsme změnili rozestavení a tím pádem i herní styl. Do utkání jsme vstoupili v rozestavení 4-3-3 s jedním hrotovým hráčem a dvěmi „křídly“. Vynechali jsme mezihru a všechny míče směřovali za obranu soupeře či na hrotového hráče. Záměr byl jediný. Unavit soupeře velkým tlakem na obranu. Z videa jsme věděli, že obrana Teplic je velice konstruktivní a silná. Podmínkou bylo v průběhu „unavovací“ první půle neinkasovat. To se bohužel nepodařilo a soupeř skóroval z odraženého míče prudkou střelou, která byla navíc tečovaná. Za první poločas bych chtěl zvláště poděkovat Jechovi, který jej neuvěřitelně odpracoval a zcela nesobecky a týmově splnil svůj úkol. Do druhé půle vystřídali Kučera a Pázler, rozestavení jsme dle záměru vrátili na 4-4-2 a začali kombinovat. Vytvořili jsme si velký počet příležitostí a lze říci, že druhý poločas už patřil zcela nám. Vstřelili jsme tři branky a soupeř působil velmi unaveně a staticky. Děkuji hráčům za dobrou týmovou práci a věřím, že se přesvědčili o skutečnosti, že maximální nasazení, týmové pojetí a víra je přivedou k vítězství. Střelci branek: Hanousek (Kučera), Trpišovský, Šindelář (Trpišovský) Nejlepší hráči: Hanousek - M.Prokeš –