Z Turecka přivezli dorostenci stříbro

PRAHA – Na konci června dorostenci Slavie opět potvrdili kvalitu české fotbalové školy v zahraničí. Na prestižním turnaji Bursa Fan Cup 2007 našli přemožitele až ve finále, kdy je turecký Gencerbirli přemohl až na pokutové kopy. Ze silně obsazeného turnaje si tak svěřenci trenéra Michala Prokeše přivezli stříbrné medaile. Slávisté postoupili ze skupiny bez jediné porážky z prvního místa, nedokázali zdolat jedině budoucího vítěze. Ve čtvrfinále překonali Brašov a v semifinále CSKA Sofia. Finálový zápas měl smolný průběh, patnáct minut před koncem mohl o osudu utkání rozhodnout Pázler, ale pokutový kop, který sám vybojoval, neproměnil.
PRAHA – Na konci června dorostenci Slavie opět potvrdili kvalitu české fotbalové školy v zahraničí. Na prestižním turnaji Bursa Fan Cup 2007 našli přemožitele až ve finále, kdy je turecký Gencerbirli přemohl až na pokutové kopy. Ze silně obsazeného turnaje si tak svěřenci trenéra Michala Prokeše přivezli stříbrné medaile.

Slávisté postoupili ze skupiny bez jediné porážky z prvního místa, nedokázali zdolat jedině budoucího vítěze. Ve čtvrfinále překonali Brašov a v semifinále CSKA Sofia.

Finálový zápas měl smolný průběh, patnáct minut před koncem mohl o osudu utkání rozhodnout Pázler, ale pokutový kop, který sám vybojoval, neproměnil.

„Byl to špičkový turnaj s profesionální organizací. Vzhledem ke kvalitě soupeřů má pro nás druhé místo obrovský význam, fotbalisté navíc získali zkušenosti s tureckým fotbalem, který je v této věkové kategorii na velice vysoké úrovni,“ uvedl pro náš web trenér Michal Prokeš.

Výsledky ve skupině:
Slavia – Makedonia Skopje 3:0 (Mráz, Kučera, Pázler)
Slavia – Bursaspor 2:1 (Pázler, Šindelář)
Slavia – Karabach 4:0 (Pázler 2, Trpišovský, Bohata)
Slavia – Gencerbirligi 2:2 (Šrámek, Trpišovský)

Čtvrtfinále
Slavia – Brašov 3:0 (Šindelář, Pázler)

Semifinále
Slavia – CSKA Sofia 2:1 (Kučera, Pázler)

Finále
Slavia – Gencerbirgli 2:2 (Šrámek, Trpišovský)

Aktuálně

Ve středu od 19:00 dohrávka v Edenu s Olomoucí

dnes
Sešívané čeká ve středu od 19:00 v domácím prostředí dohrávka 3. kola FORTUNA:LIGY se Sigmou Olomouc. Zápas vyhlíží asistent trenéra Jaroslav Köstl a Oscar Dorley.

Fair Play Cup: Po výhře v derby bronz i cena pro NEJ hráče

včera
V sobotu 23. října proběhl v tréninkovém centru v Edenu tradiční mládežnický turnaj Fair Play Cup. Turnaje se zúčastnilo deset týmů z Čech, Moravy i zahraničí. Slávisté skončili na třetím místě i s cenou pro nejlepšího hráče.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

včera
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Další články