Dorostenci prohráli s Teplicemi | SK Slavia Praha

Dorostenci prohráli s Teplicemi

Slavia „A“dor. – Teplice 1:2 (0:1), I.liga SD, sobota 6.10.2007
Slavia: Martin Berkovec – Martin Dostál, Jan Hošek, Pavel Čmovš, Antonín Fuglíček (68. Miloš Mirkovič),–Štěpán Koreš, Marek Kindel, David Sobišek, Daniel Urban (46. Vít Balcar) – Pavel Vyhnal (56. Radek Šulc), Martin Jíša

V sobotu hostil A dorost Teplice a musel konečně bodovat. Ale ani tentokrát se nechytil a prohrál doma 1:2. Slavia je tak v dorostenecké lize na posledním místě. Sešívaní si od začátku vynutili tlak a měli více ze hry, ale před brankou nebyli nebezpeční. Právě naopak. Většina jejich střel mířila mimo bránu a Teplice v klidu čekali na svoji šanci a v podstatě z každého útoku byli velmi nebezpeční. Ve 21. minutě se dokonce prosadili i gólově. Hostující útočník měl před vápnem dost času na střelu a krásně vymetl šibenici. I zbytek poločasu se odehrál v podobném duchu. Slavia se snažila, měla řadu standardek, centrů do vápna, ale Jíša jen orazítkoval břevno. Když na začátku druhého poločasu ani Balcar nedostal míč do sítě a trefil tyč, vypadala situace velmi špatně. Tepličtí stále vyráželi do nebezpečných protiútoků a v 83. minutě další krásnou střelou utekli na rozdíl dvou branek. Šulc sice po dvou minutách zblízka pohotově snížil, ale víc Slávisté nedokázali. Nepřesnosti v kombinaci i zakončení přilepily Slávisty ke dnu tabulky. „Situace byla kritická už před třemi týdny, nevím jak bych to nazval teď. Musíme prostě dřít, přestat dělat hloupé chyby a dávat góly. Sezóna je naštěstí ještě dlouhá a máme tak vše ve svých rukou,“ zhodnotil situaci trenér Jiří Saňák. Střelec branky: Šulc - J.Saňák -

FC Viktoria Plzeň „B“ - Slavia„B“ dor. 0:4 (0:2), ČLSD, neděle 7.10.07
Slavia: Martin Berkovec – Radek Štefan (80´Petr Staněk) ,Ondřej Běloušek, Radek Šulc, Sebastián Novák – Alois Hyčka, Lukas Tománek (77´ Marek Hanousek), Michal Rejka, Lukáš Palko – Miloš Mirkovič (58´ Vít Balcar), Pavel Vyhnal (69´ Michal Poláček)

V dalším kole České ligy staršího dorostu jsme přijeli do Plzně. K utkání jsme nastoupili v hodně improvizované sestavě, což bylo způsobeno zraněními, nemocemi a reprezentačním srazem. Přesto jsme k utkání přistoupili velmi zodpovědně a od samého začátku jsme domácím vnutili náš způsob hry, tedy útočné pojetí hry s využitím maximálních rozměrů hřiště a vysokou podporou krajních záložníků. Naše obrana dirigovaná Šulcem rovněž působila velmi kompaktním dojmem. Po několika ukázkových akcích jsme se první branky dočkali ve 28.min., kdy po levé straně podél pokutového území pronikl k brankové čáře Vyhnal a nacentroval míč do pokutového území. Zde se k míči dostal Tománek a přesnou střelou otevřel skóre – 0:1! Pokračovali jsme v útočné hře a v 39.min. po spolupráci stejných hráčů a ze stejného místa, jen si vyměnili role, vsítil Vyhnal další branku, ale k údivu všech, ačkoliv se jednalo o zpětnou přihrávku, byl pískán ofsajd! Nenechali jsme se zaskočit a o pár minut později, přesněji ve 42.min. vyslal Hyčka centrovaný míč do pokutového území z pravé strany, asi 10m za polovinou domácích. K míči se v pokutovém území dostal Vyhnal, předvedl perfektní otočku a bylo to 0:2! pro Slavii. Poločas už jsme v klidu dohráli a za tohoto stavu odcházeli do šaten. Ve druhém poločase jsme v tempu hry nepolevili a zápas zcela režírovali. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 58.min.pronikl po pravé straně velmi aktivní Hyčka, z hranice pokutového území vyslal po zemi přesnou přihrávku a Vyhnal bez problémů uklidil míč do sítě - nádherná fotbalová akce – 0:3! Za pár minut, v 64.min. předvedl naprosto stejnou akci Balcar, pronikl z pravé strany do pokutového území a od brankové čáry přesně přihrál podél brankáře nabíhajícímu Vyhnalovi, který již střílel míč do prázdné branky a docílil tak hattricku v tomto utkání – 0:4! Další šance jsme už nevyužili a jelikož naše obrana nepustila soupeře do vážnější gólové šance, zůstal tento výsledek již do konce utkání nezměněn. Je důležité podotknout, že jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů podzimu a vysloužili jsme si uznání jak ze strany rozhodčích, tak i trenérů soupeře. Za předvedený výkon a přístup k utkání je nutno pochválit celý tým. Střelci branek: 3 Vyhnal, Tománek Nejlepší hráči: Šulc, Vyhnal, Hyčka - J.Neuberg -

Slavia „C“dor. – Teplice 3:1 (1:1), I.liga MD, sobota 6.10.2007
Slavia: Tomáš Mejzr – Tomáš Pospíšil, Dan Galus, Michal Hell, Lukáš Mráz – Michal Klimeš, Jakub Trpišovský, Marek Hanousek, Petr Kučera, - Jan Pázler, Jan Zákostelský „Jsem velmi rád, že i přes zranění skvělých hráčů Duranského a Hájka podal tým velmi dobrý výkon. Znovu se ukázalo, že výchova mladých hráčů není o deseti, či dvanácti vyvolených a že je nutné pracovat na kvalitě celého týmu. Po tomto utkání lze konstatovat, že hráči Klimeš a Zákostelský poctivou prací v individuální přípravě nad rámec tréninkového procesu dosáhli potřebné kvality pro 100% výkon v 1. dorostenecké lize. V utkání samotném jsme si vypracovali dobře deset gólových příležitostí. Tři branky jsme vstřelili a v této chvíli patříme mezi nejlépe střílející mužstva v soutěži. Děkuji hráčům, že se vyrovnali s těžkým terénem a navázali na předchozí kvalitu herního projevu.“ Střelci branek: 2 Kučera (Hanousek), Pázler (Mráz) - M.Prokeš -

FC Viktoria Plzeň „D“ - Slavia„D“ dor. 1:4 (0:3), ČLSD, neděle 7.10.07
Slavia: Jiří Měsíček – Adam Hofman (63. Jakub Šimkovský), Ladislav Brůžek, Ondřej Petrák, Ladislav Gazdík – Michael Kalát (49. David Smolák), Václav Stráník, Petr Pařízek, Luboš Tusjak (56. Filip Žák), Daniel Veselý – Vladimír Halama (69. Filip Melecký) Po nevydařeném minulém domácím zápase jsme tentokrát zavítali na půdu Viktorie Plzeň s jasným cílem - odvézt z Plzně tři body a hlavně hrát daleko lépe. Na hráčích byla hned od úvodních minut vidět veliká snaha o aktivní a náročnou hru a výsledkem byla už ve 4.minutě úvodní branka – po rohu Veselého se hlavou trefil Stráník – 0:1. Hráče to povzbudilo do následujících minut zápasu, kdy jsme soupeře nátlakovou hrou přehrávali. Odměnou byl v 19.minutě další gól – zásluhou Veselého po přihrávce od Stráníka – 0:2. Ve 22.minutě jsme rozehráli rychlou kombinační akci, na jejímž konci byl Tusjak a zvýšil už na 0:3 pro Slavii. Tak skončil i 1.poločas. Ve 2. poločase už nebyla naše převaha v poli tak výrazná, přesto jsme si vytvořili několik šancí. V 73.minutě jsme však byli nedůrazní v obraně a Plzeň snížila na 1:3. Poslední slovo však měla opět Slavia a na konečných 1:4 upravil výsledek v 80. minutě chytrou střelou za vápnem Žák. Doufám, že hráči budou takto pracovat i v následujícím těžkém zápase s Motorletem, hodnotí trenér Miroslav Jíra. Střelci branek: Stráník, Veselý, Tusjak, Žák - M.Jíra -