Zpravodajství z utkání dorostu | SK Slavia Praha

Zpravodajství z utkání dorostu

Zlín - Slavia „A“ dor. 1:1 (0:0). I.liga SD, sobota 27.10.2007
Branka: Šulc
Slavia: Martin Berkovec – František Lukeš, Pavel Čmovš, Radek Šulc, Martin Dostál - David Sobišek (73. Štěpán Šimeček), Marek Kindel, Jan Hošek, Štěpán Koreš (75. Evgeny Shengof) – Peter Krajčovič (70. Jakub Kučera), Martin Jíša

Zlín ukončil vítěznou sérii A dorostu. Slávisté předvedli sice dobrý výkon, ale sporná penalta je připravila o body. Začátek zápasu byl strhující. Sešívaní měli hned v prvních minutách několik gólových šancí, ale nemířili přesně. Nejblíže gólu byl ve čtvrté minutě Sobišek, když orazítkoval břevno. Vzápětí se rychle dostali do hry i domácí, také si vypracovali dvě slibné pozice, ale ani oni míč do sítě nedostali. Po čtvrthodině se hra zklidnila a týmy vycházely především z kvalitní obrany. Větší šance tak přicházely především po standardních situacích. Slavie jednu dobře zahrála v 55. minutě a Šulc hlavou otevřel skóre. Slavia dál kontrolovala zápas, ale nakonec stejně inkasovala. Souboj tělo na tělo Koreše s domácím hráčem rozhodčí posoudil jako faul a Zlín z penalty srovnal. V posledních minutách se domácí zatáhli a po třech bodech sahala Slavia. Čmovš ale z otočky jen trefil gólmana a Kučera z úhlu nastřelil tyč, a tak se dělily body za remízu 1:1. „Myslím, že jsme podali slušný výkon. Sice jsme nevyhráli, ale když budeme takhle pracovat dál, výsledky určitě budou,“ zhodnotil zápas trenér Jiří Saňák. - M.Kaňka -

Slavia „B“ dor. – SK Hradec Králové 3:0 (0:0), ČLSD, neděle 28.10.2007
Branky: Běloušek, Mareš, Poláček
Slavia: Roman Valeš – Jakub Martinec (88´ Petr Staněk), Ondřej Běloušek, Petr Kolařík, Sebastián Novák – Alois Hyčka, Lukas Tománek (78´ Štěpán Zahálka), Michal Rejka, Lukáš Palko (58´ Petr Mareš) – Miloš Mirkovič (83´ Michal Poláček), Pavel Vyhnal

V dalším domácím utkání České ligy staršího dorostu jsme se utkali s týmem Hradce Králové. Na utkání jsme se pečlivě připravovali, neboť jsme chtěli odčinit zaváhání z minulého kola a opět se posunout v tabulce na medailové pozice. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a od počátku jsme udávali tempo hry. Náš soupeř se však pečlivě bránil a odolával našim nájezdům. Během prvního poločasu jsme si vytvořili tři jasné gólové příležitosti, ale žádnou jsme nedokázali proměnit, a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu. Do druhé části hry jsme vstupovali s jasným cílem vstřelit branku a dotáhnout utkání do vítězného konce. Ve svém tlaku jsme nadále pokračovali a soupeř odolával až do 69. minuty, kdy jsme se konečně střelecky prosadili. Z pravé strany jsme zahrávali rohový kop. Marešem centrovaný míč na přední tyč usměrnil Kolařík, míč se odrazil od tyče na hranici malého pokutového území směrem na zadní tyč, kde stál připravený Běloušek a umístil míč do sítě – 1:0! Na další branku jsme čekali do 81. min., kdy na pravé straně útoku převzal Mareš míč, který mu poslal ze středu zálohy Rejka a po samostatné akci nádhernou křižnou točenou střelou umístil míč do levého horního rohu soupeřovy branky – 2:0! Za pár minut jsme přidali třetí branku, přesněji v 84.min. po krásné spolupráci z levé strany na jeden dotek si několikrát vyměnili míč Mareš a Vyhnal a posledně jmenovaný pak přihrál do pokutového území, kde si naběhl střídající Poláček a vstřelil další branku – 3:0! Tímto výsledkem již utkání skončilo. Velké oživení do hry přinesli všichni střídající hráči. Celý tým opět předvedl kvalitní kolektivní výkon. -J.Neuberg -

Zlín - Slavia „C“ dor. 1:1 (1:0). I.liga MD, sobota 27.10.2007
Branka: Pázler
Slavia: Tomáš Mejzr – Tomáš Pospíšil, Dan Galus, Ondřej Jech, Lukáš Mráz – Michal Klimeš, Jakub Trpišovský, Marek Hanousek, Evžen Čižikov, - Jan Pázler, Michal Bohata

V tomto utkání jsme nedokázali kompaktně pracovat. Velké trhliny v organizaci hry, pozdní řešení situací, malý důraz v osobních soubojích a pomalé předvídání hry jsou důvodem toho, že nás domácí přehrávali v průběhu celého utkání. Dá se říct, že bod za remízu jsme prostě vydřeli nasazením a touhou bodovat. O kvalitě hry a projevu se v podstatě vůbec hovořit nedá. Všichni hráči makali na 100%, ale týmově to „neklapalo“. Kluci strašně chtěli a minutu před koncem vybojovali pokutový kop, který Pázler proměnil. Děkuji hráčům za snahu..., víc pochválit nemůžu. - M.Prokeš -

Slavia „D“ dor. – SK Hradec Králové 3:1 (2:1), ČLMD, neděle 28.10.2007
Branky: Žák, Hofman, Veselý
Slavia: Jiří Měsíček – Adam Hofman (74. Jakub Šimkovský), Ondřej Petrák, Jan Mikula,Luboš Tusjak – Michael Kalát (41. Petr Pařízek), Lukáš Šlehofer, Václav Stráník (68. Ondřej Šebek), Daniel Veselý – Filip Žák, Vladimír Halama (49. Filip Melecký)

V nedělním zápase jsme doma přivítali mužstvo Hradce Králové a po minulém nepovedeném utkání na Bohemce jsme tentokrát chtěli bodovat naplno. Úvod zápasu se nám povedl, kdy po závaru před brankou Hradce se ve vápně výborně zorientoval Žák a otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve 26. minutě se výborně z dálky trefil Hofman a vedli jsme 2:0. Bohužel v závěru poločasu Tusjak zbytečně fauloval ve vápně hráče soupeře a Hradec snížil z penalty na 2:1. Druhý poločas jsme začali vlažněji, byl to spíše boj uprostřed hřiště, přesto jsme si vypracovali šanci, kdy Petrák střelou levou nohou trefil spojnici branky. Uklidnění přinesla pro Slavii 64. minuta, kdy se nechytatelnou střelou prosadil ve vápně Veselý a vedli jsme již 3:1. Skóre zápasu se už nezměnilo. „Jsem rád, že jsme tento náročný zápas zvládli. Hráče musím pochválit za velmi koncentrovaný výkon až do konce zápasu,“ zhodnotil utkání trenér mužstva Jíra. - M.Jíra -