Obrannou tvrz Slavia nezdolala

PRAHA - Slavia podruhé v sezoně nezískala na svém hřišti plný počet bodů. Po Ostravě si ze Strahova odváží za remízu 0:0 bod i olomoucká Sigma. Slávisté byli v zápase lepším týmem, měli více šancí....
PRAHA - Slavia podruhé v sezoně nezískala na svém hřišti plný počet bodů. Po Ostravě si ze Strahova odváží za remízu 0:0 bod i olomoucká Sigma. Slávisté byli v zápase lepším týmem, měli více šancí, Olomouc hrozila především z brejkových situací a spoléhala se na obranu.

Po měsíční pauze se do branky Slavie vrátil Martin Vaniak, kromě zraněných hráčů chyběl také Marek Suchý, který dostal po náročném programu volno. Po neúplném 14. kole má tak Slavia v tabulce náskok pěti bodů.

Místo nemocného trenéra Karla Jarolíma hodnotil zápas jeho asistent Petr Vrabec.

"Věděli jsme, že Sigma bude hrát defenzivně. V týdnu jsme toho moc nenatrénovali, neměli jsme hráče pohromadě. V utkání jsme měli slibné i šance, ve kterých byli Tavares a Vlček, ve druhém poločase nám vychytal gólovky Drobisz.

Je těžké hrát proti devíti hráčům stojícím na vápně, ale na to se nechceme vymlouvat, branku jsme nevstřelili, proto jsme nemohli vyhrát. Myslím si, že za naši snahu a útočnou aktivitu jsme si přece jenom zasloužili vyhrát."

„Dojmy po utkání jsou bezprostřední, měli jsme na vítězství, dobře nám takticky vyšel první poločas, byla naděje na lepší výsledek, mohli jsme dát dvě branky, musím přiznat, že ve druhém poločase přišla silná patnáctiminutovka Slavie.
V současném fotbale padá jen málo branek z postupného útoku, také proto jsme se spolehli na protiútoky,“ uvedl trenér Olomouce Martin Pulpit.

Slavia - Olomouc 0:0

Slavia: M. Vaniak - M. Krajčík , M. Švec , E. Brabec , D. Hubáček - V. Šmicer (71. T. Belaid ), T. Gebre Selassie (51. L. Volešák ), M. Tavares , D. Pudil - S. Vlček , M. Ivana (56. Z. Šenkeřík )
Olomouc: P. Drobisz - J. Jindřišek , D. Šuškavčevič , A. Škerle , D. Jurkič - L. Bajer (80. M. Knakal ), M. Kaščák , D. Rossi da Silva , L. Onofrej - T. Melinho (90. M. Komárek ), M. Hubník (78. V. Schulmeister )