Slavia je v Bukurešti

BUKUREŠŤ – Slávisté jsou na místě svého pátého zápasu v Lize mistrů UEFA. Do hlavního města Rumunska dorazila naše výprava po hodině a půl klidného letu. Přivítalo je sychravé a deštivé počasí a také nečekaně početný houf rumunských televizních štábů a novinářů.

BUKUREŠŤ – Slávisté jsou na místě svého pátého zápasu v Lize mistrů UEFA. Do hlavního města Rumunska dorazila naše výprava po hodině a půl klidného letu. Přivítalo je sychravé a deštivé počasí a také nečekaně početný houf rumunských televizních štábů a novinářů. „Byl bych rád, kdybychom si definitivně zajistili postup do Poháru UEFA, i když samozřejmě chci vyhrát každý zápas,“ řekl žurnalistům trenér Karel Jarolím.

Ten bude v Bukureští postrádat kapitána Stanislava Vlčka a Vladimíra Šmicera. „U Šmicera se o jeho cestě nedalo ani uvažovat, vytahovali mu vodu a krev z kolena, u Standy Vlčka byla situace špatná, nechtěli jsme riskovat, že o něj přijdeme do konce sezony,“ vysvětlil jejich absenci slávistický kouč.

Zvláštní den prožívá Milan Ivana, který slaví narozeniny. „Přál bych si k nim vítězství. Navíc mám zítra svátek, tak by se to oslavilo najednou," usmál se slovenský záložník.

V Rumunsku je sedmnáct fotbalistů, kromě zraněných Jandy, Dřížďala, Kalivody a Šventa necestoval ani Martin Latka, který sice obnovil trénink, ale na ostrý zápas ještě není připravený.

Oficiální trénink proběhl v podvečerních hodinách za vytrvalého deště. Na stadionu probíhaly opravné práce, při posledním derby proti Dinamu totiž fanoušci vytrhali sedačky, které musely být nahrazeny. Na utkání se očekává návštěva deseti tisíc diváků. 

 

Slavia se tentokrát představí v netradičních bílých dresech. „Steaua má modro-červenou kombinaci, pro utkání proto byly připraveny speciální bílé dresy se slávistickou hvězdou, které budou kontrastní, nejedná se o novou verzi venkovních dresů," vysvětlil manažer pro komunikaci Ondřej Zlámal.

 

Střetnutí začíná ve 20:45, přímý přenos vysílá ČT2, na našem webu můžete sledovat online reportáž.

 

 

 

 

Aktuálně

Slávistický Den dětí v Měcholupech

před 2 dny
Přijďte společně s námi oslavit Mezinárodní den dětí do tréninkového centra v Horních Měcholupech. Všechny děti bez rozdílu věku jsou zvány!

Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát

před 2 dny
Nejlepší střelec sešívaných ve skončeném ročníku FORTUNA:LIGY? Ondřej Lingr. 175 centimetrů vysoký záložník prožil z osobního pohledu životní sezonu, v domácí soutěži pálil do černého hned čtrnáctkrát. Jak a proti komu?

Hráči na hostování: Velký souhrn

před 3 dny
Jak se v uplynulé sezoně dařilo hráčům Slavie na hostování se dočtete v našem závěrečném velkém přehledu.

Další články