Do Slavie přichází Martin Abraham

PRAHA – V poslední den přestupního termínu získala Slavia v pořadí sedmou jarní posilu. Stal se jí devětadvacetiletý záložník Martin Abraham, který do Slavie přestoupil z konkurenční Sparty.

PRAHA – V poslední den přestupního termínu získala Slavia v pořadí sedmou jarní posilu. Stal se jí devětadvacetiletý záložník Martin Abraham, který do Slavie přestoupil z konkurenční Sparty. S novým klubem podepsal smlouvu do konce roku 2010.

„Jsem moc rád, že se tento přestup uskutečnil. Je tam hodně věcí, proč jsem se tak rozhodl. Jedna z nich je osoba trenéra Karla Jarolíma, známe se delší dobu a zažili jsme spolu i úspěch na Slovácku. Slavia odehrála skvělý podzim, ve kterém předváděla kvalitní fotbal,“ řekl po podepsání smlouvy Martin Abraham.

„Martin byl v našem hledáčku už delší dobu. V pátek je konec zimního přestupního termínu a já jsem velmi rád, že jsme se dohodli jak s ním, tak se Spartou,“ oznámil generální ředitel Slavie Petr Doležal.

„Věříme, že Martin naše očekávání nezklame, protože svoji vysokou herní kvalitu samozřejmě má. Myslím si, že typ takového hráče jako je on do našeho mužstva potřebujeme. Do mozaiky příchodů by to měl být jeden z rozhodujících kroků k tomu, abychom letos získali titul. Martinovi přeji, aby se mu ve Slavii dařilo,“ dodal Petr Doležal.

Martin  A b r a h a m

Proč jste se rozhodl změnit klub?

„Bylo hodně důvodů, proč ze Sparty odejít. Mimo jiné jsem tam nedostával tolik příležitostí, jak bych si přál. Slavia je pro mě samozřejmě velkou výzvou.“

Jak moc pro vás bylo rozhodující, že se znáte s trenérem Jarolímem?

„Karel Jarolím mě moc dobře zná a respektuje mě. A to bylo pro mě nejdůležitější. Teď si hlavně přeji být zdravý a podávat co nejlepší výkony.“

Přestoupil jste ze Sparty do Slavie. Nebojíte se negativních reakcí fanoušků z obou táborů?

„Mezi Slavií a Spartou je obrovská rivalita, ale já se to tak snažím nevnímat. Já jsem nikdy nebyl žádný zarytý sparťan nebo naopak slávista. Jsem samozřejmě připraven na to, že některým fanouškům se tento krok nemusí líbit. Ale na druhou stranu kdo se bojí, nesmí do lesa.“

Jaké budete mít číslo dresu?

„To právě ještě nevím. Chtěl jsem svou oblíbenou šestadvacítku, ale tu už má Jarda Černý. Dokonce jsem mu hned kvůli tomu volal a prosil jsem ho, zda by mi ji nepřenechal. Ale neklaplo to. I pro něj má to číslo velkou hodnotu. Takže samozřejmě ustoupím. Vím totiž, jak je cenná šestadvacítka pro mě, on to bere podobně. Musím najít nějaký kompromis.“

Martin Abraham v minulosti působil pod současným trenérem Slavie Karlem Jarolímem ve Slovácku. Na svém kontě má dva starty za seniorskou reprezentaci.

Martin Abraham se narodil 20. 9. 1978. Ligovou premiéru si odbyl v Brně, čtyři roky působil v ligovém Slovácku, odtud přestoupil do Liberce. V červenci 2006 pak přišel do Mladé Boleslavi, odkud v létě 2007 přestoupil do Sparty.

Aktuálně

V neděli od 17:00 ve Zlíně

včera
Jen pár dní po utkání s Chelsea čeká slávisty v rámci 29. kola FORTUNA:LIGY zápas ve Zlíně. Poslední venkovní duel základní části se odehraje v neděli v 17:00.

Ženy Slavie si poradily s Plzní

před 2 dny
Po reprezentační přestávce přivítaly slávistky v Edenu Plzeň a bez problémů vyhrály 6:1. Dvě branky vstřelila Černá, poprvé se prosadila Hasanbegovičová.

Tažení Evropou? Obrovská zkušenost do dalších sezon

před 2 dny
Zklamaný z výsledku, ale hrdý na to, kam se až Slavia v letošní sezoně Evropské ligy UEFA probojovala. Tak by se daly popsat pocity Ondřeje Kúdely po zápase s Chelsea. „Soupeři jsme nedali nic zadarmo, fotbal můžeme hrát i proti velkým týmům," těšilo sešívaného stopera.

Další články