Dorostenecké vršovické derby bez vítěze | SK Slavia Praha

Dorostenecké vršovické derby bez vítěze

A-dorost o víkendu remizoval s Bohemians 1905, přečtěte si také tradiční referáty z dalších zápasů.

Slavia „A“ dor. – Bohemians 1905 2:2 (0:0), I.liga SD, sobota 3.5.2008
Branky: 2 Přeučil
Slavia: Berkovec Martin– Cimpl Marek, Čmovš Pavel, Hošek Jan, Neuberg Jan – Šimeček Štěpán (73´Novotný Petr), Kindel Marek, Felcman Jan, Přeučil Vojtěch- Jíša Martin (62´Hrubý Jan), Krajčovič Peter (75´Urban Daniel)

Ve vršovickém derby naši chlapci dvakrát vedli, ale bohužel neudrželi nadějně rozehrané utkání a s Bohemians 1905 remizovali 2:2. Utkání začalo v režii domácího týmu, naši chlapci si vytvořili během 1. poločasu tři brankové příležitosti, které však domácí hráči nevyužili. V 1. dějství jsme ovládli hru, soupeře přestříleli a předvedli divákům rychlý kombinační fotbal. Do druhého poločasu nastoupila Slavia s cílem vstřelit branky a potvrdit svůj výkon. V 50. minutě se po pěkné akci prosadil Přeučil a otevřel skóre přízemní střelou k tyči 1:0. Bohužel o 5 minut později nacetroval hostující hráč a nepokrytý útočník vyrovnal na 1:1. Ve druhém poločase se přeci jenom hrálo vyrovnanější utkání, ale byla to Slavie, která mohla vyhrát, když se v 83. minutě po rohu Urbana trefil hlavou Přeučil 2:1. V závěrečných minutách se po sérii rohů prosadili hosté a srovnali na 2:2. V poslední šanci utkání se objevil domácí Urban, ale hostujícího brankáře neprostřelil. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: „Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme ztratili vyhrané utkání, v prvním poločase jsme Bohemku zatlačili, ale bohužel neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Dobře jsme kombinovali, vytvořili šance, ale …. Utkání rozhodla ledabylost v bránění 2 situací hostů, která nás stála vítězství. Je povinnost si tyto chyby uvědomit, poučit se z nich a už je nedělat. Náš cíl však zůstavá stejný, poprat se o třetí místo a neustále zlepšovat naše výkony.“ - J. Saňák -

Slavia „B“ dor. – FK Teplice „B“ dor. 1:0 (0:0), ČLSD, neděle 4.5.2008
Branka: Poláček
Slavia: Ondřej Vahala – Alois Hyčka, Robert Kysela (32´ Michal Rejka), Ondřej Běloušek, Sebastián Novák – Radek Štefan (69´ Jaroslav Večeřa), Ondřej Vaněk, Petr Kolařík, Zdeněk Čechák (79´ Štěpán Zahálka) – Pavel Vyhnal, David Kuťák (60´ Michal Poláček)

Ve 23.kole České ligy staršího dorostu jsme se na domácím hřišti utkali s týmem z přední části tabulky a utkání tak bylo soubojem o druhé místo v soutěži. Utkání bylo od samého začátku vyrovnané a hrál se velmi kvalitní fotbal. Oba týmy se prezentovaly útočnou hrou, a tak se šance střídaly na obou stranách. Naše obranná činnost však fungovala téměř bezchybně a soupeř nás tak ohrožoval zejména ze standardních situací. Naši defenzivu rovněž narušilo vynucené střídání, kdy pro zranění odstoupil ve 32.min. Kysela a museli jsme přeskupit naše řady. Opticky jsme měli více ze hry a naše dvě vyložené gólové šance během prvního poločasu zastavilo ofsajdové postavení. Do šaten jsme tedy odcházeli za bezbrankového stavu. Do druhé části hry jsme vstupovali s cílem vstřelit branku, neboť dosavadní průběh utkání nasvědčoval tomu, že kdo dá gól, zvítězí. Útoky se opět střídaly na obou stranách a oba týmy pokračovaly v rychlém tempu utkání. Projevila se však velká bojovnost tohoto týmu a začali jsme se opět více osmělovat v útočné fázi a vytvářet šance. První velkou šanci nevyužil Kuťák, který postupoval sám na teplickou branku. Pak nás podržel náš brankář Vahala, když skvělým zákrokem zneškodnil přesně zahraný přímý kop soupeře, který směřoval do levého horního růžku naší branky. Při další šanci jsme už byli úspěšní. V 70.min. využil zaváhání soupeře Poláček, když soupeř chyboval při rozehrávce v obraně. Zmocnil se míče a svou individuální akci, kdy postupoval sám na brankáře, s přehledem zakončil – 1:0!. Soupeř se však nevzdával a snažil se o vyrovnání. Za několik okamžiků jsme nevyužili další možnost, kdy se do vyložené šance dostal Vyhnal, ale tentokrát zůstala jeho obávaná střelecká muška vychýlená – jeho střela šla těsně vedle pravé tyče. Utkání tak bylo dramatické až do samého závěru. V defenzivě jsme nepropadli, a tak se na výsledku již nic nezměnilo a své vítězství jsme uhájili. Celý tým odvedl vynikající přístup k utkání a opět se projevila síla kolektivu. Nejlepší hráč: Alois Hyčka - J.Neuberg -

Slavia „C“ dor. – Bohemians 1905 1:2 (0:0), I.liga MD, sobota 3.5.2008
Branky: Pázler
Slavia: Mejzr Tomáš – Galus Daniel, Pospíšil Tomáš, Jech Ondřej, Mráz Lukáš – Čižikov Jevgenij (50´ Kučera Petr), Hanousek Marek, Duranski Filip, Klimeš Michal (55´ Hájek Jakub) – Bohata Michal (63´ Zákostelský Jan), Trpišovský Jakub (56´ Pázler Jan)

Utkání bylo od úvodu vyrovnané. Kvalitní hra z obou stran. V prvním poločase se toho mnoho nestalo, branky začaly padat až v druhé půli. Konkrétně v 60. minutě po akci střídajícího Kučery zprava zakončoval Pázler. V tuto dobu jsme začali soupeře přehrávat a jen díky nešťastné koncovce jsme nenavýšili náš jednobrankový náskok. V 65 minutě přišla studená sprcha. Po nedorozumění v obraně jsme v 65. minutě dostali vyrovnávající branku. Od tohoto okamžiku jsme začali hrát ,,ustrašeně“ a zbrkle. To se nám stalo osudným. V 78. minutě po našem dalším zaváhání soupeř zahrával pokutový kop, který ještě neproměnil, ale o 2 minuty později už v nastaveném čase strhnul vítězství na svoji stranu. - R.Kohoutek -

Slavia „D“ dor. – FK Teplice „D“ dor. 2:1 (2:1), ČLMD, neděle 4.5.2008
Branky: Veselý, Halama
Sestava: Jiří Měsíček – Jakub Šimkovský (41´ Ladislav Gazdík), Ladislav Brůžek, Jan Mikula, Jakub Sudek – Petr Pařízek, Ondřej Petrák, Vladimír Halama (70´ Marek Náhlovský), Luboš Tusjak (37´ Adam Hofman) – Jakub Goiš (51´ Lukáš Šlehofer), Daniel Veselý

V nedělním odpoledním domácím utkání s Teplicemi jsme se chtěli znovu soustředit na aktivní vstup do zápasu, ale paradoxně měl naopak první šanci soupeř, ale brankář Měsíček nás podržel. V 15. minutě rozehrál Pařízek s Veselým standardní situaci a právě Veselý otevřel skóre na 1:0 pro domácí. Hned 2 minuty poté se výborně uvolnil v krajním prostoru znovu Veselý a přesným centrem našel hlavu Halamy, který zvýšil na 2:0 pro Slavii. Teplice se nevzdávaly a hrál se dál poměrně zajímavý a náročný fotbal, kdy se střídaly nebezpečné situace před oběma brankami a bohužel v 38. minutě soupeř potrestal naši nedůslednost ve vápně gólem na 2:1. Druhý poločas byl opět poločasem plným zajímavých akcí a situací před oběma brankami. Navíc jsme nastřelili i dvě břevna a spálili několik dalších dobrých příležitostí. Tepličtí si také dokázali připravit šance před naší brankou, ale brankář Měsíček byl v tomto utkání velmi pozorný a podržel nás a tak se už skóre nezměnilo. „Jsem rád, že jsme odehráli další vítězný zápas, ve kterém jsme si dokázali vypracovat i spoustu šancí. Jediné co mě mrzí je, že měla být vyšší produktivita v zakončení“, zhodnotil utkání trenér Miroslav Jíra. - M.Jíra –