Fortuna podpoří regionální fotbal

PRAHA - Až do konce června se mohou fotbalové kluby z celé České republiky ucházet o prostředky z nového grantového projektu. První ročník této mimořádné akce vyhlásila sázková kancelář Fortuna.
PRAHA - Až do konce června se mohou fotbalové kluby z celé České republiky ucházet o prostředky z nového grantového projektu. První ročník této mimořádné akce vyhlásila sázková kancelář Fortuna.

V první výzvě je pro kluby připraveno pět milionů korun. Grantové prostředky jsou dostupné všem fotbalovým klubům na různých úrovních soutěže.

„Loni jsme výrazným způsobem sponzorsky vstoupili do prvoligového fotbalu a nyní podporujeme celkem deset mužstev. Už tehdy jsme avizovali, že půjdeme s podporou dál, protože sport nevnímáme pouze jako prvoligovou záležitost. Fotbal je na špici popularity, ale na mnoha úrovních a místech je už citelně znát nedostatek hráčů. Rádi bychom přispěli k rozvoji klubů po celé České republice, aby fotbal nestagnoval, ale naopak díky svému modernímu zázemí přitahoval stále širší okruh příznivců,“ vysvětlil generální ředitel Fortuny Martin Todt.

„Mechanismus přihlašovaní do grantu je velmi jednoduchý. Přihláška zabírá jedinou stranu, její vyplnění trvá několik minut, nevyžadujeme žádné komplikované přílohy. Jde nám především o smysluplné zacílení podpory, a proto od zájemců očekáváme hlavně stručný popis projektu, tedy jak by s prostředky naložil,“ dodává.

Předpokládá se, že prostředky by měly být použity na rozvoj klubu (například rekonstrukce hrací plochy, rekonstrukce zázemí nebo jeho části, úpravy sportovního areálu a podobně).

Záleží na potřebách samotných klubů, předem se nevylučuje žádný nápad. V grantovém systému je standardní pojistka na dokončení projektu, tedy že klub se musí podílet minimálně padesáti procenty z vlastních zdrojů.

Uzavírka přihlášek je 30. června (rozhoduje razítko pošty). Během července došlé projekty vyhodnotí komise složená ze zástupců Fortuny a odborníků. Peníze začnou ke klubům proudit už během srpna.

Přihlášku o podporu je možné získat na stránkách www.ifortuna.cz nebo je k dispozici na pobočkách Fortuny.

Aktuálně

V neděli od 19:00 v Ďolíčku proti Bohemians

včera
Tři dny po vítězném vstupu do Evropské konferenční ligy čeká sešívané další ligový duel. V Ďolíčku odehrají vršovické derby proti Bohemians, kterým patří v tabulce sedmá příčka a aktuálně drží sérii dvou vítězství v řadě.

Informace k zápasu MOL Cupu ve Velvarech

včera
22. září hraje Slavia zápas MOL Cupu ve Velvarech. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Vstupenky do Rotterdamu jsou v předprodeji

včera
Druhý zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia v Rotterdamu. Vstupenky jsou v předprodeji pro permanentkáře, členy Odboru přátel a Fanklubu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Další články