Chyběly jen branky

PFÖRRING – Slavia začala i druhé utkání přípravného kempu v Německu ve stejné sestavě. „Už proti Regensburgu se mi úvodní poločas z naší strany líbil, nebyl důvod nic měnit,“ přiznal trenér Karel Jarolím po zápase, ale dodal, že nikdo místo v základní sestavě jisté nemá.
PFÖRRING – Slavia začala i druhé utkání připravného kempu v Německu ve stejné sestavě. „Už proti Regensburgu se mi úvodní poločas z naší strany líbil, nebyl důvod nic měnit,“ přiznal trenér Karel Jarolím po zápase, ale dodal, že nikdo místo v základní sestavě jisté nemá.

„Stále je tam jedenáct otazníků, je dobře, že i ostatní o své místo bojují.“ I tak jenom skupinku fanoušků, kteří za Slavií dorazili i do Pförringu, nepřekvapila dvě netradiční místa v sestavě – Marek Suchý hrál znovu na pravém kraji obrany a Dušan Švento v útoku.

Slávisté druholigového nováčka zmáčkli, chybělo jen proměňování šancí. „Zahráli jsme si s chutí, chyběly tomu jenom proměněné šance, měli jsme jich dost,“ ohlédl se za utkáním kapitán Erich Brabec.

Nakonec to byl on, kdo před přestávkou vyrovnal. „Měl jsem trochu štěstí, že se míč dostal až ke mně,“ komentoval dost skromně svoji prudkou hlavičku pod břevno z poměrně velkého úhlu.

Slavia před tím ale měla vést o několik branek. „Snad to přijde v pravý moment, měl jsem dát dva góly,“ nehledal výmluvy Zdeněk Šenkeřík, kterému v několika slibných pozicích míč vůbec nesedl.

Být v Pförringu slávistický kotel, došlo by jistě na pokřik penalty, penalty...  Další zářez s neproměněným pokutovým kopem si připsal Jaroslav Černý, který poslal míč do pravé tyče. Byl to právě on sám, kdo ale penaltu šikovnou kličkou vybojoval.

„Věřil jsem si, střelu jsem i umístil, odrazila se od tyče,“ kroutil Černý hlavou.

„Je to nepsané pravidlo, že faulovaný hráč penaltu zahrávat nemá, něco na něm asi bude. Jde ale obecně o koncovku, tu musíme vylepšit. Určitě se na koncovku zaměříme,“ uzavřel druhé utkání slávistický kouč.

Aktuálně

B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem

včera
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Tarasovi patří velký dík, náš výkon se zlepšoval

před 2 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Libercem o těžkopádném vstupu do utkání, bojovném soupeři, návratu Miroslava Stocha do Edenu i nadějné spolupráci Jana Kuchty a Michaela Krmenčíka. A smekl před obětavostí Tarase Kačaraby.

Museli jsme vyhrát a obnovit naše sebevědomí

před 2 dny
Peter Olayinka oslavil návrat do základní sestavy a svůj 100. start v nejvyšší české fotbalové soutěži vstřelenou brankou. Proti Liberci pečetil výhru 3:1.

Další články