Slavia na své legendy nezapomíná

EDEN – Šedesát bývalých hráčů Slavie několika generací se ve středu odpoledne sešlo v hotelu Iris v Edenu. Neformální setkání se symbolicky konalo před prvním ligovým domácím zápasem Slavie v nové sezoně.
EDEN – Šedesát bývalých hráčů Slavie několika generací se ve středu odpoledne sešlo v hotelu Iris v Edenu. Neformální setkání se symbolicky konalo před prvním ligovým domácím zápasem Slavie v nové sezoně.

Při této příležitosti dostali všechni přítomní slávisté čestné permanentky do Edenu. „Je mi velkou ctí, že vás tady mohu přivítat. Na řadu z vás jsem se do Edenu chodil dívat ještě jako kluk,“ neskrýval dojetí generální ředitel Slavie Petr Doležal při předávání permanentek. Předseda představenstva Slavie Tomáš Rosen mluvil v podobném duchu: „Věřím, že se tady budeme společně potkávat. Je krásné vidět pohromadě tolik slávistických legend. Vzdávám vám hold.“

Řada bývalých hráčů do Edenu dorazit nemohla a čestné permanentky si vyzvednou při nejbližší příležitosti. Stanislav Vlček měl s Anderlechtem před zápasem a litoval, že nemá k dispozici soukromý tryskáč. Lukáš Jarolím je momentálně na soustředění stejně jako trenér Miroslav Beránek.

Robert Vágner musel na poslední chvíli odjet do porodnice. Luboš Kubík poslal omluvnou zprávu až z daleké Číny. Stejně jako většinu dalších hráčů mladší generace i Radka Černého nebo Karla Pitáka neuvolnily klubové povinnosti.

Nejstarším držitelem čestné permanentky do Edenu je Ladislav Bouček, kterému je 92 let. Ve Slavii hrával v letech 1951 až 1952. Permanentku převzal i Jiří Černý, který se Slavií získal titul v roce 1947 a který hrával po boku Antonína Bradáče či Pepiho Bicana.

Jako první si převzal čestnou permanentku František Veselý, který ve Slavii odehrál neuvěřitelných 920 zápasů (404 ligových). Pomyslné druhé místo obsadil se 772 (232 ligovými) zápasy Bohumil Smolík a třetí obránce Jiří Hildebrandt (689 zápasů, 235 ligových), který se za červenobílý klub bil i tehdy, když Slavia spadla do druhé ligy.

Na otázku, jaký byl ve Slavii jeho nejkrásnější zážitek, Jiří Hildebrandt odpověděl bez váhání: „Nejkrásnější bylo to, že jsem za ni mohl čtrnáct let hrát. Slavie je pro mě vším,“ dodal pětasedmdesátiletý slávistický srdcař.

Podobný osud měl i reprezentační bek Jan Lála, který ve Slavii působil třináct let. „Do áčka Slavie mě vytáhl Pepi Bican, v novém Edenu jsem dnes podruhé a řeknu vám, že je to nádhera,“ vyprávěla devětašedesátiletá někdejší opora zadních řad Slavie.

František Zlámal přišel do Slavie z Dukly Tábor. „Mým domovem vždycky byla Slavia. Pocházím z Moravy, kde celá rodina fandila Slavii, jako hráč i jako masér jsem tady strávil skoro celý život,“ vyprávěl legendární slávistický gólman.

Početnou skupinku tvořili mistři z roku 1996 – Martin Pěnička, Jiří Lerch, Jan Suchopárek, Luboš Kozel, Jiří Vávra a František Veselý mladší, ke které se postupně přidali Pavel Kuka a Ivo Ulich.

Po slavnostním předání permanentek se vydali všichni slávisté na hřiště, aby se společně zvěčnili na památeční fotografii.

Aktuálně

Horní Měcholupy v novém: Je radost se o areál starat!

včera
Tréninkový areál Slavie v Horních Měcholupech dostal nový kabát. Co na to říká Daniel Vilhelm, bývalý hráč sešívaných, který zde v současné době působí jako správce?

HATT21CK heroes! Slávisté, kteří zkompletovali zlatý hattrick

před 2 dny
Podívejte se na všech 36 neporažených hrdinů, kteří v sezoně 2020/21 pomohli Slavii k zisku třetího mistrovského titulu v řadě, čtvrtého za posledních pět let a 21. celkově. Sešívaní navíc domácí soutěží prošli bez jediné porážky!

B-tým po otočce slaví výhru 4:3

před 3 dny
Slavistický B-tým otočil v závěru přípravné utkání s Živanicemi a zvítězil 4:3!

Další články