Slavii přivítalo letní počasí

FLORENCIE – Ve čtvrt na jednu dorazila výprava Slavie do italské Florencie. Přivítalo ji zde jasné a horké počasí.
FLORENCIE – Ve čtvrt na jednu dorazila výprava Slavie do italské Florencie. Přivítalo ji zde jasné a horké počasí.

K prvnímu utkání třetího předkola Ligy mistrů se do Itálie vydalo 21 fotbalistů. V Praze zůstali Amadou Cissé, Lukáš Vácha, Ladislav Volešák, František Dřížďal, Gianluca Litteri, Peter Grajciar a Michal Vorel.

S týmem naopak odcestoval Vladimír Šmicer, který týmu přinesl štěstí už v loňském roce, kdy zraněný odjel podporovat mužstvo do Amsterdamu. „Jsem rád, že ten zápas můžu vidět. Odveta se hraje za čtrnáct dní v Praze, nikdo neví, co se stane,“ řekl náš záložník před odletem.

 „Ideální by tu bylo uhrát něco podobného jako loni v Amsterdamu, tedy nedostat branku, ale naopak nějaký gól dát,“ popsal ideální scénář úterního zápasu.

„Fiorentina se určitě bude snažit rozhodnout doma, nebudou se spoléhat na druhé utkání. Šance určitě máme, oni jsou nerozehraní, mohlo by nám to sednout. Uvidíme,“ pokračoval.

Své dojmy popsal také záložník Marek Jarolím: „Na zápas se určitě těším, věřím, že odvedeme dobrý týmový výkon, který nám zaručí dobrý výsledek do odvety,“ řekl.

„Hlavní je neinkasovat a pokusit se vstřelit nějakou branku,“ shodnul se s přáním Vládi Šmicera.

„Myslím, že jsme na ně dobře připraveni, viděli jsme je několikrát na videu. Zkoušeli jsme i nějaké speciální taktické operace,“ zakončil Marek Jarolím.

Jednou z hlavních postav loňského třetího předkola byl brankář Martin Vaniak. Jak vidí letos šance na postup? „Fiorentina je určitě favorit, jejich myšlení je hodně sebevědomé, jsme pro ně asi lehkým soupeřem,“ sdělil své dojmy náš gólman.

Slávisté se na stadión Fiorentiny vydají v šest hodin na tradiční předzápasovou tiskovou konferenci, kam trenéra Karla Jarolíma doprovodí Dušan Švento a Tijani Belaid, o půl hodiny později bude na programu trénink našich hráčů. Trénink je veřejnosti otevřen prvních patnáct minut.

Přímý přenos z utkání vysílá italská RAI DUE, ČRo1-Radiožurnál bude přenášet z prvního poločasu vstupy, druhou půli bude vysílat celou.

Aktuálně

V neděli od 19:00 doma proti Hradci

včera
Úřadující mistři proti ligovému nováčkovi. Do Edenu v neděli v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY přijede Hradec Králové.

Informace pro fanoušky na DERBY

před 2 dny
Blíží se jubilejní 300. derby! Zápas se hraje v neděli 3. října v Generali Česká pojišťovna Areně a informace včetně té o vstupenkách si přečtěte v článku.

Hráči na hostování: Júsuf se v Liberci uvedl gólem a asistencí

před 2 dny
Jak se v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Další články