Turnaj v Hlinsku nedohrán!

Fotbalový turnaj Profil Cup 2002 v Hlinsku předčasně ukončila bouřka s přívalovými dešti a krupobitím. Během dvaceti minut se hřiště proměnilo v bazén a slávisté přišli o finálový zápas! V prvním utkání hraném na 2x30 minut naši fotbalisté jednoznačně přehráli rezervu olomoucké Sigmy a těšili se na finále proti Českým Budějovicím. Mezitím však zasáhly živly. Zápas o třetí místo mezi Olomoucí a Libercem musel být z bezpečnostních důvodů předčasně ukončen, když se nad stadionem setmělo a v bezprostřední blízkosti začaly dunět hromy a létat blesky. Po půl hodině bylo sice po dešti, ale i po fotbalu, trávník totiž překryla souvislá, zhruba pěticentimetrová vrstva vody. O vítězi turnaje tak nakonec kuriózně rozhodoval los, ve kterém měl šťastnou ruku náš kapitán Jan Suchopárek.
Trenéři měli pro turnaj v Hlinsku připraveny dva týmy. První z nich si bez problémů poradil s béčkem olomoucké Sigmy, když dvakrát udeřil hned v úvodu utkání. Slávisté si vytvořili i další šance, za rozhodnutého stavu v bráně dvakrát výborně zasáhl Michal Václavík proti šikovnému Nigerijci Paschalu Ekwuememu. Poprvé se po návratu z mistrovství světa a následné dovolené představil v obraně Goran Sankovič, trenér Beránek dal příležitost i mladým talentům z A-dorostu a třetiligového béčka Milanu Zachariášovi, Ivo Táborskému a Tomáši Jiráskovi.
Druhý tým, chystající se na finálový zápas, byl odvelen do kabin s prvními záblesky v blízkosti stadionu. V neděli mají hráči volno, v pondělí časně ráno odjíždějí na převážně herní soustředění do Německa.

Výsledky:
Slovan Liberec - České Budějovice 0:0, 4:5 na pen.

Slavia – Sigma Olomouc 3:0 (2:0)
Branky: 5. Švancara, 10. Sedláček, 46. Kučera

Sestava Slavie:
Václavík; Milan Zachariáš, Műller, Suchopárek, Sankovič; Kučera (54. Táborský), Gedeon (31. Herda), Dostálek, Sedláček; T. Došek (31. Jirásek), Švancara

Slovan Liberec – Sigma Olomouc 1:0, předčasně ukončeno pro bouřku

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články