Soustředění zahájili slávisté vítězně

V prvním přípravném utkání na soustředění v německém Bad Wörishofenu zvítězila dnes Slavia nad polským prvoligovým klubem Dyskobolia Grodzisk 2:1. Soupeř se dostal do vedení v 11. minutě po naší chybě ve středu obrany. Slávisté si poté vypracovali dvě šance, ujala se však až třetí – po patičce Sedláčka srovnal ve 28. Kuchař. Vítězství nad Poláky, kteří ve druhé půli vystřídali sedm fotbalistů, zařídil Švancara. Náš útočník zužitkoval čtvrthodiny po obrátce nádhernou kolmici Herdy. Střetnutí se však nedohrálo, necelých deset minut před koncem se ke slovu dostaly přírodní živly a rozhodčí kvůli vydatné průtrži mračen duel ukončil.

Trenér Beránek do zápasu nasadil i nadějné Táborského s Jiráskem, letošní „bronzové“ mladíky 1. dorostenecké ligy. Druhá část týmu, která do hry nezasáhla, se připravuje na čtvrteční měření sil s tureckým mistrem Galatasaray Istanbul.

Slavia – Grodzisk 2:1 (1:1)
Branky Slavie: 28. Kuchař, 58. Švancara
Sestava Slavie: Václavík – Müller, Šuškavčevič, Suchopárek, Sankovič – Kučera, Kuchař, Herda, Sedláček – Švancara, Jirásek (60. Táborský)